“Mali Gdowianie”, “Tutte le Corde” oraz “Kapela Zręczycka” wystąpią na Festiwalu Podpłomyka – zapraszamy

Z wielką przyjemnością zapraszamy na występy grup artystycznych działających przy Centrum Kultury w Gdowie. "Mali Gdowianie", "Tutte le Corde" oraz "Kapela Zręczycka" zaprezentują się publiczności podczas III Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego już w najbliższą niedzielę (11 września) od godziny 17:00.

Rozpoczną nasi najmłodsi miłośnicy folkloru - "Mali Gdowianie", przedstawiając tańcem i śpiewem  piękno naszego  regionu. Dzieci i młodzież od 12 września 2014 r. spotykają się w każdy piątek w Centrum Kultury w Gdowie, gdzie poznają tradycję ludową regionu krakowskiego i subregionu gdowskiego. Uczą się śpiewu, tańca, zabaw oraz tradycji ludowej jaka występowała na naszym terenie. Zespół przedstawia autentyczną formę tego regionu i prezentuje formy tańca, śpiewu, obrzędu oraz zabaw dostosowanych do grupy wiekowej. Stałym elementem prób jest rozgrzewka, podstawy rytmiki i koordynacji oraz integracja grupy celem wypracowania właściwej techniki wykorzystywanej na scenie.

Następnie z odrobiną humoru, z programem kabaretowym, zaprezentuje się chór "Tutte le Corde" pod dyrekcją Elżbiety Gawryszewskiej. Działający od 2006 roku, zrzesza miłośników śpiewu  w różnym wieku, których łączy muzyczna pasja i pragnienie dzielenia się muzyką z innymi. Grupa, która niedawno obchodziła jubileusz 15-lecia, w repertuarze posiada: pieśni patriotyczne i ludowe, utwory klasyczne i rozrywkowe, kolędy i pastorałki. Koncertuje  podczas lokalnych uroczystości, jak również w całej Polsce i za granicą. Misją chóru  jest rozwijanie wokalnych pasji i dzielenie się pięknem chóralnej muzyki ze słuchaczami. Jednocześnie przypominamy, że aktualnie trwa nabór do grup artystycznych, a więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 512 186 807.

Po chórze zapraszamy na występ "Kapeli Zręczyckiej" prowadzonej przez Hannę Dziewońską. W utworach zespołu, działającego pod patronatem Centrum Kultury w Gdowie, usłyszymy między innymi piękne utwory grane na akordeonie, skrzypcach, wiolonczeli, trąbce oraz klarnecie. Jesteśmy przekonani, że występy sprawią gdowskiej publiczności wiele radości.

Serdecznie zachęcamy, by w niedzielne popołudnie na własne oczy i uszy przekonać się o pięknie muzyki, śpiewu i tańca  naszego regionu. Do zobaczenia w niedzielę na Zarabiu w Gdowie!