Mali Gdowianie – jesteście wielcy!

Emocjonujący, wzruszający, pełen autentycznego folkloru – taki był występ naszego Zespołu Artystycznego „Mali Gdowianie” podczas III Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego 11 września 2022 r. na Zarabiu w Gdowie.

Deszczowa pogoda zupełnie nie przeszkodziła najmłodszym miłośnikom śpiewu i tańca, którzy z radością prezentowali się przed publicznością. Wystąpili zarówno ci, którzy uczęszczają na zajęcia od kilku lat jak i dzieci, które dopiero rozpoczęły swą przygodę z Małymi Gdowianie na pierwszej próbie… w ubiegły piątek.  Wszystkim serdecznie gratulujemy udanego występu. Mali Gdowianie – jesteście wielcy!

Występ naszych Małych Gdowian można zobaczyć na relacji video (od 4 minuty) z III Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego  T U T A J.

Więcej na temat trzeciej edycji Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego pisaliśmy T U T A J.  Organizatorami III Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego byli Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie. Patronat medialny objęli RMF FM, Dziennik Polski, Tarnowska.TV oraz portal mójgdów.pl.

Przypomnijmy, że zajęcia w ramach zespołu Mali Gdowianie są bezpłatne.  Nauka tańca i śpiewu ludowego pod okiem pani Elżbiety Wróbel odbywa się w każdy piątek w godz. 17:00 - 19:00 w Centrum Kultury w Gdowie. Podczas zajęć dzieci poznają tradycję ludową regionu krakowskiego i subregionu gdowskiego. Uczą się śpiewu, tańca, zabaw oraz tradycji ludowej jaka występowała na naszym terenie. Zespół przedstawia autentyczną formę folkloru tego regionu i prezentuje formy tańca, śpiewu, obrzędu oraz zabaw dostosowanych do grupy wiekowej. Stałym elementem prób jest rozgrzewka, podstawy rytmiki i koordynacji oraz integracja grupy celem wypracowania właściwej techniki wykorzystywanej na scenie. Informacje oraz zapisy pod numerami telefonów 12 251 43 67 lub 512 186 807.

Przyjdźcie na zajęcia i na własne oczy przekonajcie się jak piękny jest folklor naszego regionu! Zapraszamy do Małych Gdowian!

  Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

Skip to content