KURS „OPOWIEDZIEĆ DZIEDZICTWO” ROZPOCZĘTY

W piątkowe popołudnie w Domu Kantora w Hucisku rozpoczął się kurs dedykowany tematyce dziedzictwa kulturowego. „OPOWIEDZIEĆ DZIEDZICTWO” – bo taka jest jego nazwa – poświęcony jest jego interpretacji i upowszechnianiu. Został opracowany specjalnie pod kątem zasobów i potrzeb gmin wiejskich oraz małych miast na przykładzie wsi Hucisko. Wśród uczestników pierwszego bloku tematycznego „Rozgryźć dziedzictwo” obecni byli między innymi Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela wraz z pracownikami Centrum.

- W trakcie warsztatów zwrócono uwagę na różnorodność odbiorców dziedzictwa oraz dokonano przeglądu metod i narzędzi służących jego upowszechnianiu. Rozważano jak odkrywać je z dziećmi oraz w jaki sposób może ono pomóc w rozwijaniu kompetencji ważnych dla społeczeństwa XXI wieku. Wspólnie z Fundacją Plenerownia zachęcam do udziału w kolejnych spotkaniach szkoleniowych. Najbliższe odbędzie się już w piątek 29 października 2021 r. od godz. 14:00 w Domu Kantora w Hucisku, a kolejne w sobotę 30 listopada.

Organizatorem szkolenia jest Fundacja Plenerownia, a partnerami: Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Fundacja Tadeusza Kantora, Centrum Kultury w Gdowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku. Inicjatywa jest częścią projektu „Opowiedzieć dziedzictwo” realizowanego w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” Narodowego Instytutu Dziedzictwa PROGRAM.

Udział w kursie jest bezpłatny, a po każdej części uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu.  Można zapisać się na wszystkie lub wybrane dni warsztatowe. Każdy uczestnik będzie mógł dodatkowo skorzystać z indywidualnej analizy potrzeb, pomysłów i problemów w dziedzinie upowszechniania dziedzictwa. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat cyklu kursów można otrzymać dzwoniąc pod numer telefonu 506-049-847 lub znaleźć T U T A J.