Konkurs “Polskie drogi do wolności” rozstrzygnięty

Dziś w Centrum Kultury w Gdowie odbyły się przesłuchania w konkursie „Polskie Drogi do Wolności”, który został przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 200-setnej rocznicy śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gdów, a na dzień zmagań wyznaczono 6 czerwca, kiedy to właśnie przypada 200-setna rocznica śmierci gen. J. H. Dąbrowskiego. W części muzycznej wzięło udział dwudziestu czterech uczestników. Zaprezentowali oni piosenki i pieśni niepodległościowe. Biorących udział oceniało jury w składzie pani Elżbieta Gawryszewska nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Gdowie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Krakowie, a także  dyrygent chóru „Tutte le Corde, z ramienia Organizatora pani Wioleta Chmiela dyrektor Centrum Kultury w Gdowie oraz pani Anna Suchoń. Jury podzieliło uczestników na dwie kategorie i wyłoniło laureatów:

W kategorii dzieci od 6-8 lat:
I miejsce: Hanna Bubula -  Przedszkole Samorządowe w Gdowie
II miejsce: Oddział przedszkolny - SP im. Orła Białego w Marszowicach
III miejsce Gabriela Kwinta - SP im. Św. Kingi w Książnicach

W kategorii dzieci od 9-12 lat:
I miejsce: Urszula Zając - SP im. Św. Jadwigi Królowej w Winiarach
II miejsce: Małgorzata Grochal SP im. Św. Jadwigi Królowej w Winiarach
III miejsce: Emilia Ślusarczyk SP im. Św. Kingi w Bilczycach

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, flagi oraz nagrody. Zwycięzców będziemy mogli usłyszeć 15 czerwca w Centrum Kultury podczas wernisażu wystawy „Polskie Drogi do Wolności” oraz 17 czerwca podczas uroczystości w Pierzchowie.

Serdecznie gratulujemy Laureatom, dziękujemy za przygotowanie uczniów nauczycielom i zapraszamy na kolejne konkursy organizowane przez Centrum Kultury w Gdowie.

Skip to content