Koncert Janusza Gajca w czasie pikniku rodzinnego “#Szczepimy się z KGW”

W niedzielne popołudnie przy Szkole Podstawowej w Winiarach odbył się festyn zorganizowany w ramach Narodowego Programu Szczepień "#Szczepimy się z KGW".

Głównym organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Winiarach. W czasie pikniku rodzinnego zachęcano do zaszczepienia się przeciw Covid-19, w specjalnie na ten dzień przygotowanym punkcie szczepień.

Na najmłodszych czekały liczne atrakcje, jak dmuchańce, karuzela, sala zabaw, stoisko z malowaniem twarzy, a także lody, wata cukrowa i popcorn. Ponadto w strefie smakosza można było skosztować dań, przekąsek i słodkości przygotowanych przez Panie z KGW Winiary i KGW Hucisko.

W części artystycznej na scenie wystąpili uczniowie i absolwenci tutejszej Szkoły Podstawowej, oraz mieszkający w Winiarach, związany obecnie z grupą Gdów-Art, niezwykle utalentowany muzyk grający na Fletni Pana, Pan Janusz Gajec. Wśród wielu utworów mogliśmy usłyszeć te najbardziej znane, jak Skowronek, Samotny Pasterz, Autumn Leaves, czy My Way.

Tradycyją pikników w Winiarach są pokazy strażackie. Tym razem swe umiejętności zaprezentowała jako pierwsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, a następnie sprawną akcję wyciągnięcia rannego kierowcy z auta przeprowadzili starsi druhowie z jednostki OSP Winiary.

Na festyn przybyli także rachmistrzowie  z Urzędu Gminy Gdów, aby służyć pomocą tym mieszkańcom, którzy jeszcze nie spisali się w Narodowym Spisie Powszechnym, trwającym do końca września. Obecny był także wicewójt Gminy Gdów, Grzegorz Piętak, który dziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

 

 

 

Skip to content