Jakub Warchał zaprezentował swoje prace w Centrum Kultury

W sobotę, 2 marca, w Centrum Kultury w Gdowie odbył się wernisaż wystawy prac Jakuba Warchała. Artysta, aktywnie działający w grupie Gdów-Art, zaprezentował zarówno grafiki  komputerowe, jak i te wykonane ołówkiem, tuszem i kredką. Tematyka prac jest bardzo różnorodna, każdy w nich znajdzie coś dla siebie. Są rysunki dedykowane najmłodszym i coś dla fanów fantastyki, ale także trochę natury. Cztery prace to ilustracje wykonane do książki autorstwa taty Pana Jakuba, która w niedługim czasie zostanie wydana. Autor, w swojej twórczości nie przedstawia rzeczywistości w sposób dosłowny. Wszystko co możemy zobaczyć w jego pracach jest wytworem wyobraźni. Inspiracje czerpie głównie z książek i komiksów, które czyta, ale też z wydarzeń jakie rozgrywają się na świecie.

Na początku spotkania Dyrektor Centrum Kultury przywitała licznie zebranych gości oraz zaprezentowała sylwetkę Artysty. Następnie Pan Jakub podziękował wszystkim za przybycie, Dyrektor i pracownikom Centrum za pomoc w organizacji wystawy oraz opowiedział o swoich pracach i technice ich wykonania. Najważniejszym punktem wernisażu było zaprezentowanie gościom ponad trzydziestu prac wystawionych w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Wystawę można oglądnąć do 15 marca br. w godzinach pracy Centrum.