Gminny Konkurs Plastyczno-Językowy ,,Adventskalender”

Wspólnie z Organizatorem konkursu - Szkołą Podstawową w Wiatowicach serdecznie zapraszamy młodzież z klas IV-VIII uczących się języka angielskiego i języka niemieckiego do udziału w Gminnym Konkursie Plastyczno-Językowym "Advent Calendar"/"Adventskalender”, pod patronatem honorowym Wójta Gminy Gdów - Zbigniewa Wojasa.

Prace należy dostarczyć do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wiatowicach, w nieprzekraczalnym terminie do 6 grudnia 2023 r., do godziny 15.00. Każda szkoła może przekazać maksymalnie 3 prace. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 grudnia 2022 r. na stronie internetowej Szkoły. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 15 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury w Gdowie.

Konkurs ma na celu doskonalenie języka angielskiego i języka niemieckiego, rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym Wielkiej Brytanii, Niemiec. Kształtowanie tolerancji wobec innych kultur, pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości plastycznej, zachęcanie do pozytywnej rywalizacji oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Kalendarz adwentowy jest bardzo miłą i starą tradycją niemiecką obchodzoną w okresie adwentu. Pomysł kalendarza adwentowego pochodzi z Niemiec z XIX wieku. Tradycja używania kalendarza adwentowego do odliczania dni przed Bożym Narodzeniem znana jest i pielęgnowana na całym świecie, a pomysłowość w ich wykonaniu jest zaskakująca.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne T U T A J

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Skip to content