GDOWSKI SZTAB WOŚP OKAZAŁ WIELKIE SERCE. Zebrano 58450 zł.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!  58 450 zł to kwota jaką udało się zebrać gdowskiemu sztabowi. 49 501,68 zł za sprawą wolontariuszy, a 8 948,32 zł wrzucono do puszek stacjonarnych. Wśród nominałów najczęściej wrzucano banknot 10 złotowy, zrobiono to 1465 razy. To z banknotów 20- złotowych uzyskano jednak największą kwotę -  z "dwudziestek" uzbierano 17780 zł. Z puszki wielokrotnie wysypano banknoty 200, i 100-złotowe,  trafiło się także 50 dolarów i … ślubna obrączka. 

Łącznie kwestowało 31 wolontariuszy. Najwięcej, bo 18 osób, było z gdowskiej podstawówki. Wspierali nas również wolontariusze z gminy Łapanów oraz członkowie Automobilklub Galicyjski z toru Podolany „Mała Finlandia”. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, lokalnym przedsiębiorcom, rajdowcom z Automobilklub Galicyjski, a przede wszystkim Wam drodzy Darczyńcy. Dziękujemy, że byliście razem z nami!  Do zobaczenia za rok!

- zachęciła Wioleta Chmiela, szefowa gdowskiego sztabu.

Tegoroczna orkiestra zagrała pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Pełnym zapału i energii wolontariuszom udało się zebrać łącznie kwotę 49 501,68 zł. Można ich było spotkać zarówno w okolicy kościoła, jak i Biedronki, Delikatesów, marketu koło kościoła czy Rynku w Gdowie. Ponadto zbierali też  datki w okolicy kościoła w Niegowici, Jaroszówce oraz kaplicy w Zagórzanach. Najwięcej datków, 3403,72 zł i 1 cent na walkę z sepsą wrzucono do puszki Weroniki Drabik z Gdowa. Z grupy z Łapanowa najwięcej zebrała Julia Stalmach – 3227,96 zł oraz 50 dolarów. Do zebrania ogólnej kwoty znacznie przyczynili się także przedsiębiorcy. Z ich puszek stacjonarnych wysypano 8 948,32 zł, z czego najwięcej bo 7 760,73 zł wpłacili klienci sklepów MARKET POINT w Wieliczce i w Niepołomicach. Pozostała kwota pochodziła z puszek  z gdowskiego sklepu ARO oraz z sieci sklepów ODIDO NAXPOL w Szczytnikach, Winiarach, Książnicach, Biskupicach, Pierzchowie i Nieszkowicach Małych oraz puszki stacjonarnej gdowskiego sztabu.  Podobnie jak w ubiegłym roku, Finał zakończono światełkiem do nieba, przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, siedzibie sztabu.

Do zobaczenia za rok! SIE MA! 

 

Skip to content