GDÓW. Powiatowe obchody Dnia Strażaka i Piknik Strażacki w sobotę 25 maja 2024 r. Zapraszamy!

Miasteczko strażackie na Zarabiu w Gdowie, koncert orkiestry dętej, pokazy tańca nowoczesnego, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, pokazy zabytkowych wozów strażackich, stoiska gastronomiczne i handlowe, konkursy rodzinne i grochówka strażacka - to tylko niektóre w wielu atrakcji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Gdowie połączonych z Piknikiem Strażackim. Organizatorzy zapraszają w sobotę 25 maja 2024 r. do wspólnego świętowania Dnia Strażaka. 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 zbiórką jednostek na błoniach na Zarabiu w Gdowie.

O godz. 14.00 rozpocznie się Msza Święta polowa, a po niej Uroczysty Apel.

Zostanie złożony meldunek, podniesiona flaga, odegrany „Mazurek Dąbrowskiego”, zostaną wręczone odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Apel zakończą przemówienia okolicznościowe, po których druhowie zaprezentują się podczas defilady strażackiej.

Wspaniały Piknik Strażacki rozpocznie się o godzinie 16 i trwać będzie do godz. 19.

Przed publicznością zaprezentuje się Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów pod batutą Adama Czyżowskiego, a po niej dzieci ze studia tańca SDance Studio z tańcem nowoczesnym. Druhowie zaproszą najmłodszych do swojego Miasteczka Strażackiego. Czekać będą rodzinne konkursy z nagrodami i tematyczne warsztaty plastyczne przygotowane przez Centrum Kultury w Gdowie. Nie zabraknie atrakcji i animacji, najmłodsi będą mogli skosztować lodów, waty cukrowej, pomalować sobie buźkę i zrobić tatuaż. Specjalnie na ten dzień zostanie ugotowana grochówka strażacka dla uczestników Pikniku Strażackiego. Czekać będą stoiska gastronomiczne i handlowe.

Na wydarzenia zapraszają Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieliczce oraz Wójt Gminy Gdów.

Patronat medialny: Mój Gdów

Do zobaczenia w niedzielę 25 maja na gdowskim Zarabiu!

 

 

 

Skip to content