GDÓW-ART na Warsztatach Ceramicznych PoWoli

Grupa artystyczna GDÓW-ART działająca przy naszym Centrum Kultury w Gdowie wzięła udział w Warsztatach Ceramicznych poprowadzonych przez panią Basię właścicielkę PoWoli - Pracowni Rzemiosła Artystycznego - miejsca, w którym powstają niesamowite rękodzieła.

 

"W październiku byłyśmy gośćmi pracowni PoWoli w Cichawce, gdzie jako część grupy Gdów Art uczestniczyłyśmy w warsztatach ceramicznym pod okiem Basi. Wyjazd był nagrodą za wykonanie muralu upamiętniającego 750 lecie lokacji Gdowa. To był piękny czas. Była kawa, coś słodkiego, był pies, a przede wszystkim było spotkanie z właścicielką pracowni, która jest wspaniałą osobą. To dzięki niej mogłyśmy poeksperymentować z ceramiką do woli. Można powiedzieć: do woli w PoWoli. Powstały bardzo ciekawe prace, które z pewnością kiedyś zaprezentujemy na wystawie, a pracownia stała się miejscem, do którego chcemy wracać. Na zdjęciach można obejrzeć kolejne etapy powstawania prac." - wspomina Anna Suchoń, plastyk i opiekun grupy GDÓW-ART.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć, na których możemy podejrzeć jak artyści tworzyli swoje prace podczas warsztatów ceramicznych.

Film wykonała: A. Czyrnek z Gdów-Art.

Proces powstania Muralu grupy Gdów-Art można obejrzeć pod linkiem:  Jak powstał MURAL - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Zapraszamy Artystów z Gminy Gdów i okolic do dołączenia do grupy artystycznej GDÓW-ART.

Dołączyć mogą artyści zawodowi, twórcy zajmujący się sztuką czy muzyką na co dzień, ale też pasjonaci z różnych form twórczych. Spotkania odbywają się w kameralnym gronie przy dobrej herbatce i ciasteczku w Centrum Kultury w Gdowie, gdzie członkowie oprócz wspólnego tworzenia i podejmowania działań, można posłuchać również ciekawych historii z przeszłości dotyczących artystów i twórczości. Inicjatywy podejmowane przez  Artystów można śledzić na facebook'u KLIKNIJ TUTAJ.

 

Skip to content