Finał WOŚP po raz kolejny w Gdowie

9 października 2021 r. wystartowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny Sztab w Gdowie jest częścią corocznej akcji Fundacji WOŚP. W tym roku gramy dla okulistyki dziecięcej. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 30. Finał WOŚP zaplanowany jest w ostatnią niedzielę stycznia, to właśnie w tym dniu Sztab WOŚP, który będzie działał przy Centrum Kultury w Gdowie razem z mieszkańcami gminy Gdów będzie zbierać środki na ten cel.

Wszystkich chętnych wolontariuszy zapraszamy do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów już wkrótce.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

Do zobaczenia w Centrum Kultury w Gdowie
- Wioleta Chmiela - Szef Sztabu WOŚP w Gdowie