Festyn “Bezpieczne wakacje” już 18 czerwca. Zapraszamy całe rodziny. Czeka moc atrakcji.

Niedziela 18 czerwca bogata w atrakcje!

Marcin Głowacki „Polish Ninja” – trzykrotny Mistrz Świata w Stuntridingu czyli jeździe akrobatycznej na motocyklu sportowym, zaprezentuje swoje umiejętności w Gdowie! Trzy 15 minutowe pokazy odbędą się na motocyklu Kawasaki zx6r 2020r. Pomiędzy pokazami Mistrz Świata zaprasza publiczność do swojego namiotu, na rozmowę, po plakat, wspólne zdjęcie czy autograf.

Festyn "Bezpieczne wakacje" w Gdowie oraz drugi zlot motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem bezpiecznie do celu” na Zarabiu w Gdowie, Zawody Motorowerowe o Puchar Wójta Gminy Gdów na zbiorniku wodnym w Marszowicach, Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na boisku "Zagajanka" w Gdowie oraz piknik ekologiczny -  na wszystkie te wydarzenia Organizatorzy zapraszają 18 czerwca do Gdowa!

Zbliża się Dzień Dziecka – z tej okazji najmłodsi członkowie rodzin ale i ci nieco starsi zaproszeni są na wielki festyn o nazwie "Bezpieczne wakacje". O tym, jak ważne jest zachowanie przez nich bezpieczeństwa w czasie, gdy poruszają się po drodze czy wypoczywają nad wodą w czasie wakacji, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Aby zwrócić uwagę dzieciom na temat ich bezpieczeństwa oraz wspólnie świętować Dzień Dziecka, zapraszamy 18 czerwca 2023 r. w godzinach 15:00 – 19:00 na Zarabie w Gdowie. Na imprezie o nazwie: Bezpieczne wakacje w Gdowie oraz zlot motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem bezpiecznie do celu” pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce czekać będzie na nich moc atrakcji. 

O oprawę muzyczną zadba zespół "Potupaja", który zaprezentuje się o godzinie 16-tej. Na godzinę 18-tą zaplanowano wielką pianę - party, zabawa w pianie z pewnością ucieszy szczególnie najmłodszych uczestników.

Ten dzień będzie świętem dla miłośników motoryzacji, ceniących sobie promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Podobnie jak przed rokiem, Zarabie w Gdowie wypełnią motocykle służb mundurowych, które przyjadą w tym dniu na zlot na Zarabie. (tutaj można przeczytać Regulamin zlotu) Wśród nich jury wybierze ten najładniejszy, a jego właściciel otrzyma Puchar Wójta Gminy Gdów. Dla każdego z uczestników przewidziano upominki w postaci kominów IPA i naklejek.

Będzie też doskonała okazja, by zobaczyć z bliska samochody rajdowe oraz zabytkowe. Swe umiejętności zaprezentuje 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, będzie też prezentacja sprzętu antyterrorystycznego.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także  turniej sprawności jazdy, poznanie historii policji, promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i noszenia odblasków oraz zawody strzeleckie ASG. Zaplanowano liczne wystawy, na których będzie można zobaczyć broń palną, radiowozy i alkogoogle, psy policyjne, samochody rajdowe oraz zabytkowe. Dzieciom zostaną także przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy. Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie przeprowadzi testy na kartę rowerową, zaprosi do malowania znaków i pokazów udzielania pierwszej pomocy. Jak poruszać się bezpiecznie na rowerze zostanie przypomniane przez w ramach warsztatów plastycznych "Bezpiecznie na rowerze".

W czasie wydarzenie zbierane będą środki na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjnego w Podolanach.

Najodważniejsi będą mogli spróbować swoich sił na otwartym treningu karate. Tajniki kickbixingu zaprezentuje natomiast Rafał „Baca” Szaflarski. Na scenie wystąpi także grupa tańca nowoczesnego FUN SQUAD trenującego na co dzień w Centrum Kultury w Gdowie pod okiem trenerki tańca nowoczesnego - Sary Dąbrosz.

W zamian za przyniesione baterie będzie można otrzymać sadzonki roślin miododajnych. Do swoich stoisk zaproszą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz Ekodoradca Gminy Gdów.

O to, by nie zabrakło smakowitości zadbają panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Gdów: z Bilczyc, Książnic, Pierzchowa, Stryszowej i Huciska, zapraszając do swoich stoisk gastronomicznych.

Oczywiście nie może zabraknąć konkursów i animacji dla najmłodszych, dmuchanych zjeżdżalni i przejażdżek na kucykach. Jedną z form zwrócenia uwagi dzieci na potrzebę zachowania bezpieczeństwa będzie gra terenowa „Bezpieczne wakacje” ( TU MOŻNA PRZECZYTAĆ RegulaminTU MOŻNA POBRAĆ druk ZGODA RODZICA) . Należy pamiętać, by wypełnioną kartę zgłoszenia dostarczyć do namiotu Organizatora przed rozpoczęciem gry.

Na najmłodszych czekać będzie wata cukrowa, lody, popcorn, grill, napoje oraz wiele innych atrakcji.

Niewątpliwie taka forma świętowania przypadnie wszystkim do gustu oraz sprawi wiele radości.

W tym dniu zaplanowano także wydarzenia towarzyszące. Już od godziny 10:00 na zbiorniku wodnym w Marszowicach po raz pierwszy w naszej gminie odbędą się zawody motorowodne. W ręce zwycięzcy trafi Puchar Wójta Gminy Gdów. Zawody potrwają do godziny 15-tej.

Rywalizować będą także młodzi strażacy. Już od godziny 11 sprawdzą swoje umiejętności podczas Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Miejscem zmagań będzie boisko sportowe "Zagajanka" w Gdowie (za mostem nad Rabą na ul. Łapanowskiej).

Za sprawą pikniku ekologicznego w tym dniu od Ekodoradcy Gminy Gdów będzie się można wiele dowiedzieć o sposobach ochrony środowiska.

Wstęp wolny!

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA - Region Kalwaria Zebrzydowska.

Patronat nad imprezą objęła Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Radia Kraków, portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia są: Gminna Rada Ruchu Drogowego w Gdowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa Tarnowska, Automobilklub Galicyjski, Kolekcja – Broń i Akcesoria 061, Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie, SALCOM - Ratujemy i uczymy Ratować, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów, Baca K1 – Thaiboxing & KickboxingX-TREM Park Wieliczka Grabówki, One Shot, Centrum Wolontariatu w Podolanach, Kopalnia Soli Wieliczka.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny 18 czerwca na Błonia na Zarabiu w Gdowie!

Skip to content