Festiwal piosenki osób niepełnosprawnych w Podolanach.

Już jutro, w środę 12 czerwca 2024 r., pierwszy dzień dwudniowego  Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych. Czas, w którym mogą oni zaprezentować szerszej publiczności swoją wspaniałą twórczość, integrując się przy tym i spędzając cudowne chwile w klimacie wzajemnej akceptacji i zrozumienia.  Podolany będą miejscem dwudniowego świętowania już po raz 21.  W tym roku przed publicznością zaprezentują się Uczestnicy Festiwalu z niemal całej Polski, prezentując prosto z serca to, co mają w sobie najlepszego. Będą mieć także możliwość integracji w czasie warsztatów kulinarnych, na Balu czy kolacji w formie grilla. Przed publicznością zaprezentują się muzycy z Orkiestry Baczków, tancerze z Studio Tańca DanceOmnia, zawodnicy kickboxingu i  mistrzowie tańca. Oczywiście serdecznie zapraszamy na widownię w oba dni, a szczególnie w czwartek, by na własne oczy zobaczyć wyjątkowe występy Uczestników Festiwalu i zasłużenie nagrodzić ich wykonawców. 

Środowy festiwal rozpocznie się o godz. 10. Na scenie zaprezentują się tancerze DanceOmnia pod okiem Natalii Obruśnik, a po nich zawodnicy Klubu Wielicko - Gdowskiej Szkoły Walki Prime zaprezentują pokaz kickboxingu. Uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni przez Łukasza Grabowskiego  na warsztaty kulinarne, po których kolejną porcję tańca zafundują charyzmatyczni Mistrzowie Tańca: Maria Kalisz i Jerzy Gadowski (Cor et Aminus). Po wręczeniu nagród za udział w konkursach, festiwal zakończy się około godz. 15. Potem uczestnicy udadzą się na Bal do Babiego Lata, który zwieńczy pierwszy dzień festiwalu.

Czwartkowe świętowanie także rozpocznie się o godzinie 10. Swoje talenty i twórczość uczestnicy z całej Polski zaprezentują między godziną 10:30 a 16.  Pamiętając poprzednie edycje festiwalu, możemy być pewni, że jury nie będzie mieć łatwego wybory, by spośród licznych występów, przepełnionych ogromnym sercem i profesjonalizmem jednocześnie, wybrać te najlepsze i nagrodzić podolańskimi maskami. Potem będzie czas na podziwianie Orkiestry Baczków, która da koncert o godzinie 16:15.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni oraz nagrodzeni o godz. 17. Po uroczystej kolacji, na którą zostaną zaproszeni Uczestnicy festiwalu, dwudniowe świętowanie zostanie tradycyjnie zakończone odśpiewaniem Hymnu Festiwalu.

Festiwal propaguje twórczość osób niepełnosprawnych, ukazuje szerszej publiczności możliwości osób niepełnosprawnych, promuje talenty i wszelkie formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę, popularyzuje pracę z osobami niepełnosprawnymi. Udział w festiwalu biorą również udział osoby zdrowe. Dzięki temu Festiwal ukazuje, jak można kruszyć bariery i przezwyciężać zahamowania, tworzyć klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Wspólna praca i przeżycia najmocniej integrują uczestników. Dzięki pracy artystycznej osoby borykające się ze szczególnymi trudnościami, odkrywają i poznają własne możliwości, zaspokajają potrzebę własnej samorealizacji, zyskują szansę pełniejszego istnienia w społeczeństwie. Nawet więcej niż istnienia – także wzbogacania otoczenia. Potwierdzają tezę, że sztuka otwiera, stwarza możliwość pokonania bólu i alienacji, uwrażliwiają na cierpienie innych osób

- podkreślają działacze fundacji, zapraszając na festiwal.

Patronat Honorowy nad 21. Festiwalem Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach objął Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak - Kamysz

Patronat osobowy objęli: Starosta Wielicki Roman Ptak i Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Wydarzenie odbywać się będzie przy wsparciu finansowym Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Gminy Gdów i Powiatu Wielickiego.

Patronat medialny objęli: TVP3 Kraków oraz portal dla mieszkańców Gdowa i okolic Mój Gdów.

Zapraszamy!

Skip to content