Dziś zagrały zespoły oraz instrumentaliści, jutro sceną zawładną aktorzy. Trwa jubileuszowy CK-art.

Emocje nie opadają. Wczoraj na scenie widowiskowej Centrum Kultury  w Gdowie zaprezentowali się soliści, a dziś zespoły, zespoły rockowe oraz instrumentaliści. Z przyczyn losowych wystąpił dopiero dziś a nie wczoraj Zespół „Young Gangsta Boys” z Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach. Za wykonanie autorskiej piosenki został przez jury nagrodzony pozaregulaminowym wyróżnieniem, a dodatkowo także wytypowany do występu na uroczystej Gali podsumowującej tegoroczną Jubileuszową edycję. Zresztą nie tylko on... Jury wskazało także zespół wytypowany do udziału w Finale Wojewódzkiego Festiwalu „Talenty Małopolski 2024”. Przedstawiamy Protokół Jury XV Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK – ART 2024 w kategorii Muzyka - zespoły, zespoły rockowe oraz instrumentaliści. 

Przypomnijmy, że XV Jubileuszowy Przegląd Artystyczny Młodzieży Ck-art, organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie odbywa się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa. Patronat medialny objęli: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski oraz portal dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdow.pl .

 Jury w składzie:

Anna Redhart - pianistka, kompozytorka, laureatka CK-Art, Paulina Karp-Siwek - muzyk pedagog, asystent w katedrze badań muzyczno-edukacyjnych Akademii Muzycznej w Krakowie, Adrian Kulik - dyrektor Festiwalu "Talenty Małopolski" po obejrzeniu 10 zgłoszonych występów (w tym 50 uczestników), postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii zespoły

I miejsce

- Zespół wokalny z Szkoły Podstawowej w Trąbkach

II miejsce

-nie przyznano

III miejsce

- Maja Szymoniak, Laura Labranche, Emilia Lichoń, Sonia Szumiec, Magdalena Gorączko, Rita Kulik (SP. nr 2 w Dobczycach)

Wyróżnienie:

- Zespół „Sql Band” (PCKZiU w Wieliczce),

- Andżelika Chojecka, Nikola Obrał, Kamila Tabor (PCKZiU w Wieliczce)

- Zespół „Young Gangsta Boys” ( SP. nr 2 w Dobczycach) - wyróżnienie pozaregulaminowe.

w kategorii instrumentaliści:

I miejsce – Oskar Łukaszyk (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce),

II miejsce – Blanka Łabędź, Anna Jakubiak (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Gdowie),

III miejsce – nie przyznano,

Wyróżnienie: Jan Kubowicz (Łazany).

Do Finału Wojewódzkiego Festiwalu „Talenty Małopolski 2024” nominowany został Zespół wokalny z Szkoły Podstawowej w Trąbkach z utworem „Lubimy sobie pomarzyć”.

Do Gali CK-Art. 2024 wytypowani zostal:i Oskar Łukaszyk, Zespół wokalny z Szkoły Podstawowej w Trąbkach, Zespół „Young Gangsta Boys”.

Serdecznie gratulujemy! Przypominamy, że już jutro na scenie zaprezentują się grupy teatralne.  3 kwietnia natomiast w Gminnej Hali Sportowej przed jury i publicznością zaprezentują się tancerze.  Już nie możemy się doczekać! Wszystkich uczestników zapraszamy oczywiście jako publiczność na uroczystą galę podsumowującą nasz festiwal - w piątek 5 kwietnia 2024 r. Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Do zobaczenia. 

Skip to content