Chór Tutte le Corde szykuje się do koncertu w Czechach.

Już niebawem, bo 13 grudnia, nasz chór pojedzie do Czech. Tam w miejscowości Trisia da piękny koncert pod dyrekcją Elżbiety Gawryszewskiej. Tego dnia wspólnie zaśpiewa z zaprzyjaźnionymi chórzystami z czeskiego Pěvecké sdružení Martinů Třinec, który gościł w naszym Centrum kultury w Gdowie w maju tego roku. Z niecierpliwością czekamy na polsko - czeski koncert, tym razem u naszych czeskich przyjaciół. Trwa przedsprzedaż biletów. 

Po festiwalu przeorientowaliśmy się od razu na ćwiczenie kolęd. Pilnie przygotowujemy się do tradycyjnego spotkania bożonarodzeniowego z Wami w foyer TRISIE 13. Dwanaście. 2023 r. Miło nam, że odwiedzą nas również przyjaciele z polskiego chóru Tutte Le Corde - to będzie nasz "muzyczny prezent" dla Was, słuchaczy. Nie możemy się doczekać!

- mówią członkowie czeskiego chóru Pěvecké sdružení Martinů Třinec

Przypomnijmy, że oba chóry spotkały się "po sąsiedzku" 27 maja w Centrum Kultury w Gdowie , by zaprezentować wspólny koncert pod tytułem „…A je to po sąsiedzku”.  Był to już kolejny raz kiedy mieliśmy przyjemność gościć w naszym Centrum Kultury czeskich przyjaciół i podziwiać kunszt ich śpiewu. Poprzednio słuchaliśmy ich koncertu w gdowskim kościele.

Obie grupy już od pewnego czasu przygotowują się do koncertu. Trwają próby, a ich efekt będziemy mogli usłyszeć 13 grudnia w Czechach.

Przedsprzedaż biletów na koncert trwa pod linkiem https://www.trisia.cz/vanocni-koncert-ps-martinu-trinec-1/.

Zapraszamy!

Na zdjęciu Pěvecké sdružení Martinů Třinec z Czech w trakcie próby. Foto: Pěvecké sdružení Martinů Třinec .

Skip to content