“Pocztówka z Gdowa” – wyniki konkursu

W konkursie plastyczno – fotograficznym  zatytułowanym „Pocztówka z Gdowa" z okazji 750. rocznicy lokacji Gdowa wzięło udział 20 uczestników od 6 roku życia. Zaprezentowane prace odnoszą się do historii, legend, symboliki naszej miejscowości, a także pokazują jej walory turystyczne i krajobrazowe.

Celem konkursu było uczczenie jubileuszu lokacji Gdowa przez wydanie najlepszej pracy plastycznej i fotograficznej w formie kartki pocztowej, upamiętniającej to wydarzenie, rozbudzanie pasji fotografowania i filmowania, zainteresowanie uczestników tematyką historii, legend, geografii, ciekawostek i atrakcji związanych z naszą miejscowością, a także pokazanie atrakcyjnych miejsc i wydarzeń w gminie Gdów. Główną bohaterką prac stała się rzeka Raba, ale i król Władysław Warneńczyk odegrał niemałą rolę. Jury konkursu w składzie: pani Teresa Kaczmarczyk -  emerytowana nauczycielka, przedstawicielka Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gdowskiej, pani Wioleta Chmiela – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Angelika Matras -  konserwator dzieł sztuki, Anna Suchoń – plastyk w Centrum Kultury w Gdowie  zdecydowały, że

Zwycięzcy konkursu to:

w kategorii dziecięcej

wyróżnienie: Lidia Kus, Zuzanna Górka

III nagroda: Alicja Linczowska

II nagroda: Emilia Musiał

I nagroda i nominacja do kartki pocztowej: Aleksandra Substelna

W kategorii młodzieżowej

wyróżnienie: Maja Ładyga

III nagroda: Martyna Chytkowska

II nagroda: Zuzanna Ładyga

I nagroda i nominacja do kartki pocztowej: Jan Potaczek. 

W kategorii fotografia nagród nie przyznano. 

Nagrody zostaną wręczone w niedzielę, 7 sierpnia ok. godz. 18.00 podczas Święta Ziemi Gdowskiej na scenie.

Nagrodzone prace zostaną wydrukowane w formie widokówek, jako pamiątki obchodów 750 - lecia Gdowa. Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom konkursu!

Organizatorem konkursu było Centrum Kultury w Gdowie. Patronat medialny nad konkursem objął portal i kwartalnik Mój Gdów.

Skip to content