Spotykamy się z młodzieżą już 10 lat!

25 maja o godz. 12.00 rozpoczęła się gala finałowa kończąca „X Młodzieżowe Spotkania Teatralne Rampa 2018” oraz „V Dziecięce Spotkania Teatralne  Rampa Junior 2018”.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ świętowaliśmy 10-lecie. Jubileusz odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gdów pana Zbigniewa Wojasa.

Na wstępie pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, uczestników przeglądu, nauczycieli, opiekunów grup teatralnych, a następnie zaprosiła na występ Laureatów nominowanych do uroczystej gali.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać kunszt aktorski grupy DramaArt z PC KZiU  w Wieliczce, która wystąpiła w spektaklu „Na pełnym morzu” oraz  "Nietutejszych" z X LO w Krakowie w spektaklu „Niedorośli". Występ najmłodszych aktorów ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach rozbawił widzów, "Ananasy z czwartej klasy", bo o nich mowa zaprezentowały spektakl zatytułowany „Zabawa w śpiącą królewnę”. Każdy z występów został nagrodzony dużymi brawami.

Jubileuszowa Gala była również okazją do tego, żeby podziękować grupom teatralnym, oraz Instruktorom za zaangażowanie i wytrwałą pracę, która zaowocowała sukcesami na przestrzeni minionych 10-lat.
„Miło znów wejść na tą samą scenę po 10 latach” mówił jeden z członków grupy teatralnej, która prezentowała się na pierwszym przeglądzie w Centrum Kultury.

Podziękowania popłynęły również w stronę pana Wójta -  Zbigniewa Wojasa, który od początku istnienia wspierał spotkania z młodzieżą w CK oraz do pani Edyty Trojańskiej – Urbanik inicjatora spotkań teatralnych.

Laureaci odebrali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz słodycze. Zdobywcy I miejsca otrzymali dodatkowo bilety wstępu do kina.
Na zakończenie na salę widowiskową wjechał wspaniały tort jubileuszowy, który wspólnie z panem Wójtem pokroili najmłodsi aktorzy.

A oto wyniki tegorocznych zmagań:
Jury w składzie: pani Alina Chechelska – Płoskonka, pani Beata Przybylska i pani Dorota Bochenek postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody:

KATEGORIA RAMPA JUNIOR
I miejsce -  Grupa teatralna URSA - "Kłamczucha" - SP w Suchorabie
II miejsce - Grupa teatralna "ANANASY Z CZWARTEJ KLASY" "Zabawa w śpiącą królewnę" - SP w Bilczycach
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienia - nie przyznano
Nagrody aktorskie: Julia Zagórska - SP w Suchorabie

KATEGORIA RAMPA
I miejsce ex aequo
DRAMA ART -"Na pełnym morzu" - PCKZiU w Wieliczce,
NIETUTEJSI - "Niedorośli" - X LO w Krakowie
II miejsce - DRAMA NUMER 7 - "Opis Obyczajów" - LO w Wieliczce
III miejsce - Z DOSKOKU -  "Torba" -  SP w Niegowici
Wyróżnienie - nie przyznano

Nagrody aktorskie:
Ewelina Wajda - LO Wieliczka
Julia Gibas - SP w Niegowici,
Maciej Baran - PCKZiU w Wieliczce
Klaudiusz Stalmach - PCKZiU w Wieliczce
Jan Nowak - PCKZiU w Wieliczce
Piotr Szwed - PCKZiU w Wieliczce
Barbara Węgrzyn - SP w Bochni
Ludwika Pilch - X LO w Krakowie

Gratulujemy i dziękujemy za udział w tegorocznych Dziecięcych i Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych Rampa 2018. Do zobaczenia za rok!

fot. E. Sionko