Zaproszenie na wernisaż wystawy „Tradycyjnie Nowoczesne- prezentacja dorobku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów”

Zapraszamy Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z rodzinami, wszystkich mieszkańców naszej gminy, turystów na uroczyste otwarcie wystawy „Tradycyjnie Nowoczesne - prezentacja dorobku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów”. Wernisaż odbędzie się 22 czerwca o godzinie 15-tej w Rynku na plantach w Gdowie.

Na 20 tablicach znajdzie się około 200 powiększonych zdjęć przedstawiających bogaty dorobek 26 Kół Gospodyń Wiejskich, aktywnie działających na terenie naszej gminy. Najstarsze zdjęcie pochodzi z początku XX wieku. Wiele fotografii, które zobaczymy na wystawie zostały zeskanowane z kronik prowadzonych przez poszczególne koła. Chociaż zakres obecnej prezentacji obejmuje kilka dziesięcioleci, nie jest ona wystawą sensu stricto historyczną, lecz tematyczną.

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Gdów i Centrum Kultury w Gdowie, a patronat medialny objął Dziennik Polski.