ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XIII KONKURSIE WIELKANOCNYM

Jak co roku, w okresie przygotowań do Świąt Wielkanocnych zapraszamy do udziału w Konkursie Wielkanocnym.  Już po raz trzynasty czekamy na tradycyjne pisanki, kartki świąteczne, palmy i baranki wielkanocne.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji, zwyczajów i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia symboli świątecznych, kształtowanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, utrzymywanie zwyczaju wysyłania życzeń na kartkach świątecznych a także stwarzanie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikających zwyczajów własnoręcznego zdobienia pisanek i wykonywania kartek świątecznych.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i świetlic oraz do
osób indywidualnych, dzieci wraz z dorosłymi (np. prace rodzinne ) w części grupowej konkursu. Uczestnicy wykonują prace:

• indywidualne – kartka, pisanka (w tej kategorii nie przyjmujemy prac wykonanych grupowo),
  • indywidualne lub grupowe – palma, baranek,

Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną drukowanymi literami metryczkę.

Przed przygotowaniem prac na konkurs prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, w którym opisane są sposoby wykonywania eksponatów na konkurs oraz kryteria ocen.

Prace przyjmujemy od  30 marca (poniedziałek) do 01 kwietnia (środa) w godzinach od 9.00 do 21.00. Ocena prac odbędzie się 02 kwietnia (czwartek).

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 03 kwietnia 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie.

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA XIII KONKURSU WIELKANOCNEGO 2020