Wernisaż wystawy prac Jakuba Warchała

2 marca w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się wernisaż wystawy prac Jakuba Warchała. Będzie można zobaczyć zarówno najnowsze prace artysty, jak również te sprzed kilku lat, rysunki i grafiki komputerowe, prace przeznaczone dla dzieci i te o tematyce znacznie poważniejszej, nie zabraknie także fantastyki.

Jakub Warchał od trzech lat jest mieszkańcem naszej gminy, a od kilku miesięcy należy do nowej grupy artystycznej działającej przy Centrum Kultury, Gdów-Art. Pracuje w jendej z krakowskich koroporacji, gdzie jako absolwent Akademii Ekonomicznej, zajmuje się finansami. Najchętniej swój czas wolny dzieli między rodzinę i rysowanie, którym interesuje się od najmłodszych lat.

Inspiracje czerpie z prac mistrzów komiksu. W swojej twórczości nie przedstawia rzeczywistości w sposób dosłowny. Wszystko co możemy zobaczyć w jego pracach jest wytworem wyobraźni. Tematykę prac cechuje różnorodność, od scen science fiction poprzez grafiki dla dzieci po realistyczne rysunki przyrody. Niebagatelny wpływ na jego późniejszą twórczość miały prace takich postaci jak: Rosińskiego, Stanley'a Lee, Williama Vance'a, Bogusława Polcha.

Wystawę w Centrum Kultury w Gdowie będzie można oglądać od 2 do 15 marca br, i jest to trzecia odsłona prac Pana Jakuba. Pierwsza wystawa miała miejsce 6 lat temu w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 w Krakowie, a kolejna w 2013 w czasie Chrzanowskich Dni Fantastyki.

Na bieżąco swą twórczość prezentuje na stronie www.jakubwarchal.pl i na stronie FB: Ja-Kuba-Grafik