Konkurs Wielkanocny

Centrum Kultury w Gdowie po raz jedenasty ogłasza Konkurs Wielkanocny. W tym roku czekamy na Wasze tradycyjne pisanki, kartki świąteczne, baranki wielkanocne i stroiki.

Celem konkursu jest m.in. propagowanie tradycji, zwyczajów i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia symboli świątecznych a także kształtowanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i świetlic oraz do osób indywidualnych, dzieci wraz z dorosłymi (np. prace rodzinne) w części grupowej konkursu. Uczestnicy wykonują prace indywidualne – kartka, pisanka (w tej kategorii nie przyjmujemy prac wykonanych grupowo), indywidualne lub grupowe – stroik, baranek. Należy pamiętać, aby do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną metryczkę.

Sposoby wykonania eksponatów oraz zasady konkursu podano w regulaminie:konkurs wielkanocny -regulamin