KONKURS “GDOWSKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

UWAGA! Zmiana sposobu oddawania prac:Konkurs “Gdowska Szopka Bożonarodzeniowa 2020” przeniesiony do sieci

Centrum Kultury w Gdowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie "Gdowska Szopka Bożonarodzeniowa".

Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzieży i dorosłych, uczestników zajęć w świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz do rodzin i uczestników indywidualnych z gminy Gdów.

Uczestnicy konkursu wykonują szopkę w kształcie bryły przestrzennej - maksymalnie do 1 m szerokości i wysokości . Ciężar szopki nie może przekraczać 10 kg! Szopka może być wykonana w dowolnym stylu: np. stajenka, grota, szopka krakowska, forma nowoczesna. Technikę i zestaw materiałów uczestnik wybiera samodzielnie. W każdej szopce powinny się znaleźć elementy związane z Gdowem. Inspiracją mogą być: zabytki, architektura, miejsca, znane gdowskie postaci, a także podania, legendy i opowieści.

Prace należy składać w Centrum Kultury w Gdowie, ul. Krakowska 398 do 15 grudnia 2020 r., w godzinach 800 -2000.

W przypadku braku możliwości przeprowadzenia konkursu w sposób stacjonarny, szopki oceniane będą online, o czym poinformujemy uczestników na stronie www.ck.gdow.pl

Spośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja nagrodzi trzy najlepsze prace oraz przyzna wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni w ferie zimowe na wycieczkę lub ciekawe warsztaty artystyczne.
Zachęcamy do udziału!

REGULAMIN KONKURSU GDOWSKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA