XI Przegląd Artystyczny Młodzieży Ck-art

UWAGA! Proszę śledzić naszą stronę, jak tylko ustalimy nowy termin Przeglądu, będziemy Państwa informować. Zostanie także podany nowy termin składania zgłoszeń i prac. Zgłoszenia, które już wpłynęły zachowują ważność.

UWAGA INFORMACJA: zobacz tutaj!

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI Przeglądzie Artystycznym Młodzieży Ck-art!

Corocznie w festiwalu uczestniczy prawie 600 młodych osób reprezentujących ponad 30 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu 7 powiatów: wielickiego, krakowskiego, bocheńskiego, nowotarskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, limanowskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, celem XI edycji CK-artu jest pobudzenie wrażliwości i aktywności artystycznej młodzieży z terenu powiatu wielickiego i powiatów ościennych, prezentacja i popularyzacja jej dorobku artystycznego oraz inspirowanie młodych ludzi do poszukiwań form twórczej wypowiedzi.

Duże zainteresowanie młodzieży projektem CK-art zaowocowało nawiązaniem współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie, organizatorem Małopolskiego Festiwalu Form Tanecznych i Muzycznych ,,Talenty Małopolski”. W myśl wspólnych ustaleń również tegoroczna edycja CK-art 2020 w kategoriach muzyka i taniec będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, jednocześnie etapem powiatowym ,,Talentów Małopolskich” - dotyczy to wyłącznie młodzieży reprezentującej powiat wielicki, uczestnicy z innych powiatów biorą udział wyłącznie w festiwalu CK-art. Na laureatów przeglądu czekają unikatowe statuetki CK-art, możliwość zaprezentowania się podczas wydarzeń artystycznych organizowanych prze Centrum Kultury w Gdowie, pomoc przy kwalifikacjach do programów telewizyjnych oraz nagrody rzeczowe.

Niesłabnące zainteresowanie taką formą edukacji artystycznej, jaką jest od lat nasz Festiwal, daje podstawy do stwierdzenia, iż Ck-art jest wydarzeniem wpisującym się w oczekiwania uzdolnionej artystycznie młodzieży, a współpraca ze Stowarzyszeniem Sztuki i Edukacji Artystycznej zwiększy zainteresowanie Przeglądem i zaowocuje większą możliwością promocji laureatów.

Poniżej zamieszczone zostały karty zgłoszeń oraz regulamin tegorocznego Przeglądu Artystycznego Młodzieży Ck-art: