Wyniki IX Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art 2018 w kat. plastyka i fotografia

13 marca 2018 roku w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się posiedzenie Jury IX Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategorii plastyka i fotografia. W obradach brali udział: pan Piotr Sionko - fotograf , pani Joanna Nalepa - plastyk z UP Kraków oraz pani Anna Suchoń - plastyk z CK w Gdowie  - Przewodnicząca Jury. Po obejrzeniu i ocenie: 265 prac plastycznych i 175 fotografii, przesłanych łącznie przez 166 uczestników Jury postanowiło przyznać nagrody oraz wyróżnienia.

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY I-VI

PLASTYKA
wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Krasoń - Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie, Wiktoria Karcz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobczycach, Ida Kocot - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Wiktoria Czyżewska - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej
III nagroda ex aequo: Jan Przybylski - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Maja Przybylska - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej
II nagroda ex aequo: Natalia Donatowicz - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Alicja Kwapiszewska - Centrum Kultury w Gdowie
I nagroda ex aequo: Weronika Muzyk - Centrum Kultury w Gdowie, Amelia Sujak - Centrum Kultury w Gdowie

RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE I CERAMIKA
wyróżnienie otrzymała: Anna Ptak za ceramikę - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobczycach.
III, II i I miejsce: nie przyznano.

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY VII ORAZ KLASY GIMNAZJALNE  I SZKOŁY ŚREDNIE

MULTIMEDIA
wyróżnienia otrzymali: Jakub Żak i Dominika Bogacz - Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie, Katarzyna Kuźma, Alicja Kutyba - Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie, Martyna Sochacka – Szkoła Podstawowa im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach. Dziewięcio - osobowy zespół ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sue Ryder w Woli Batorskiej za film „Kamienie na Szaniec”.
II i III miejsce: nie przyznano.
I nagroda i statuetka Ck – art.Marcin Matlęga – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni za film.

FOTOGRAFIA
wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Biały za cykl „Kasztanka” -  Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy Kraków, Patrycja Kulma (zgłoszenie indywidualne - Niegowić), Magdalena Duś- Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Małgorzata Duś- Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Mateusz Kałwa za cykl „Pogranicze Przestrzeni” Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy Kraków, Magdalena Baraniak za cykl zdjęć - Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy Kraków, Maja Bożek - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Mateusz Pograniczny - Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy Kraków, Lena Szaryj- Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Zofia Twardowska - ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sue Ryder w Woli Batorskiej.
III nagrodę ex aequo otrzymali: Aleksandra Michalska - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, Sylwia Jankowicz – Zespół Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II w Niepołomicach.
II nagroda: Gabriela Kowalczyk – Szkoła Podstawowa im ks. Jana Twardowskiego w Kłaju.
I nagroda i statuetka Ck – art.: Katarzyna Pacia za cykl zdjęć : „Dom bez babci” Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy Kraków.

RYSUNEK
wyróżnienia otrzymali: Anna Klima – Zespół Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II w Niepołomicach, Natalia Krupa - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Kinga Szwagrzyk – Szkoła Podstawowa im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach, Katarzyna Wolska - Centrum Kultury w Gdowie, Hubert Kasprzyk – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kłaju, Zofia Kuśnierz - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej, Małgorzata Duś - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Marika Ptak - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej.
III nagroda ex  aequo: Helena Mazur - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Klaudia Adamczyk - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej.
II nagroda: Kamila Mikuła - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie.
I nagroda i statuetka Ck – art.: Zuzanna Biernat – zgłoszenie indywidualne.

RYSUNEK O CHARAKTERZE ILUSTRACJI
wyróżnienie otrzymała: Anna Kożuch - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej.
III nagroda ex –aequo: Livia Konieczny - Centrum Kultury w Gdowie, Małgorzata Obrał – Centrum Kultury w Gdowie.
II nagroda: Katarzyna Piskor - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej, Marcelina Żuchowicz - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce.
I nagroda: Julia Gorzula - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej.

MALARSTWO
wyróżnienia otrzymali: Justyna Janas - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej, Maria Karpisz - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sue Ryder w Woli Batorskiej,  Anna Obrał – Centrum Kultury w Gdowie, Agnieszka Kowalska - Centrum Kultury w Gdowie, Zuzanna Biernat – zgł. Indywidualne, Emilia Chmielek – Centrum Kultury w Gdowie.
III nagroda: Aleksandra Czubek - Centrum Kultury w Gdowie, Emilia Mikuła - - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie.
II nagroda: Kaja Kosiorowska – zgłoszenie indywidualne.
I nagroda i statuetka CK – art.: Katarzyna Wolska - Centrum Kultury w Gdowie.

„Nadesłane prace fotograficzne oraz plastyczne na tegoroczny przegląd są na wysokim poziomie, dlatego wybór był bardzo trudny” – mówi pani Anna Suchoń – Przewodnicząca Jury.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu za nadesłanie pięknych prac, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na Galę Finałową, połączoną z prezentacją oraz rozdaniem nagród i statuetek, która odbędzie się 19 marca, o godz. 12.00 w Centrum Kultury w Gdowie.