Wernisaż wystawy rysunku Żanety Bzdyl i pierwsze spotkanie grupy artystycznej już 30 września

W niedzielę, 30 września o godzinie 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się wernisaż wystawy rysunku studentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Żanety Bzdyl.  Minirecital wokalny zaprezentuje Mariola Skowronek-laureatka klnkursów CK-art i festiwalu piosenek Andrzeja Zielińsmiego w Centrum Kultury w Gdowie.

"Swoją historię ze sztuką zaczęłam już od wczesnych lat dzieciństwa by kolejno kontynuować ją w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Obecnie studiuję na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie jestem studentką V roku na wydziale rzeźby. Interesuję się lotnictwem i w takim charakterze tworzę swoją pracę. Głównie są to rysunki i rzeźby. Łączę abstrakcję z rzeczywistością, symbolem samolotu i zjawiskami mu pokrewnymi. Staram się pokazać moją miłość i zaciekawić lotnictwem wszystkich wkoło.
Na wystawie prezentuję prace stworzone w ciągu mojej nauki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zapraszam"- Żaneta Bzdyl

Tuż po wernisażu będzie miało miejsce pierwsze spotkanie powstającej przy Centrum Kultury grupy artystycznej. Będzie możliwość podzielenia się pomysłami, stworzymy zarys działalności na nadchodzący 2019 rok.

Celem działalności grupy będzie promowanie  twórczości artystycznej. Przewidujemy powstanie dwóch podgrup: jednej zajmującej się twórczością plastyczną w szerokim jej aspekcie, fotografią i  muzyką, oraz drugą: promującą twórczość ludową,  rzemiosło artystyczne i sztukę użytkową. Będziemy organizować wspólne spotkania, wernisaże, plenery, warsztaty, przeglądy i festiwale. Zainteresowanych prosimy o kontakt i dołączenie do powstających grup. Zapraszamy: plastyków: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników, fotografów, specjalistów od sztuki medialnej oraz przedstawicieli innych dziedzin sztuk plastycznych, a także osoby lubiące muzykować, grające na instrumentach,  koncertujące, komponujące muzykę, piszące teksty, ludzi z pasją i pomysłami, chętnych by zaprezentować swoją twórczość, podzielić się z innymi.

Zapraszamy też: miłośników oraz twórców  sztuki użytkowej, ludowej, rzemiosła artystycznego, a także  kolekcjonerów i miłośników sztuki.

Będziemy organizować spotkania tematyczne, zapraszać gości, dzielić się doświadczeniami, przemyśleniami, organizować plenery lub warsztaty muzyczne. Czekamy na Państwa.

Comments are closed.