Nowości w Centrum Kultury

W tym sezonie Centrum Kultury w Gdowie poza znanymi już z ubiegłych lat zajęciami, wprowadza wiele nowości. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród nowych propozycji znalazły się:

 • Pracownia modelarska (od 10 lat)- zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i piątki, godz. 15.30-18.30 Na zajęciach początkujący modelarze będą składać modele samolotów pod okiem doświadczonego instruktora, pana Andrzeja Sobotty.
 • Klub Przedszkolaka- dla dzieci w wieku 3-4 lata, które nie uczęszczają do przedszkola. Zajęcia będą we wtorki i czwartki od godziny 9.00 do 13.00. Program oprócz zajęć ogólnorozwojowych, plastycznych, językowych, teatralnych i tanecznych zakłada również spotkania z ciekawymi osobami oraz wycieczki. Celem zajęć jest rozwój edukacyjny i społeczny  najmłodszych, ale nie tylko, projekt wspomoże również mamy, które nie wróciły do pracy i pozostały z dzieckiem w domu, pozwoli im na złapanie chwili oddechu i ułatwi załatwienie swoich spraw poza domem lub opiekę nad młodszym dzieckiem.
 • Klub Maluszka-zajęcia w Centrum Kultury w Gdowie skierowane do grupy najmłodszych dzieci w wieku 1,5 – 3 lat, których celem jest przygotowanie maluszków do zajęć przedszkolnych. W programie znajdą się zajęcia ogólnorozwojowe, ruchowe, plastyczne, zabawy integracyjne. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w dwóch grupach. Grupa młodsza (1,5-2 l.) spotykać się będzie w poniedziałki, g. 15.30-17.00, a grupa starsza (2-3 l.) we wtorki od 15.30 do 17.00.
 • Studio wokalne- trwają nabory do dwóch grup: dzieci i młodzież od kl. IV szkoły podstawowej oraz do grupy dla osób dorosłych.
 • Warsztaty artystyczne (utworzone po projekcie „Akcja: sztuka bez barier”)- także trwa nabór do dwóch grup: dla młodzieży i dla osób dorosłych.
 • Gimnastyka artystyczna: trwa nabór do trzech grup:
  • dzieci w wieku 4-6 l (jedna grupa już została utworzona, w związku z dużym zainteresowaniem rozpoczął się nabór do grupy drugiej dla dzieci najmłodszych,),
  • dzieci w wieku 7-9 lat,
  • dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat.
 • Cheerleaderki- nabór do dwóch grup: dla dzieci od 7 lat i dla dzieci od 12 lat.
 • Warsztaty tematyczne dla osób dorosłych i seniorów (niezależne od UTW)- zajęcia odbywać się będą w każdy ostatni poniedziałek miesiąca (z wyjątkiem grudnia) o godzinie 17.30, wstęp 5 zł. Propozycje tematyczne:
  • 09- Wybieram Nordic Walking dla zdrowia  - warsztat dotyczący historii nordic walking i korzyści jakie płyną z takiej formy aktywności ruchowej. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami chodzenia z kijami, co jest ważne i dlaczego. Będzie tez czas na pytania przy dobrej herbatce.
  • 10- Ayurvedyjskie przyprawy w mojej kuchni sposobem na lepsze zdrowie- wykład z degustacją o tym jak prostymi przyprawami możemy polepszyć stan naszego zdrowia.
  • 11- Joga dłoni - wykład z ćwiczeniami na których uczestnicy poznają podstawowe receptory dłoni oraz jak ułożenie palców dłoni wpływa na nasze samopoczucie.
  • 12- "Refleksologia stóp" - wykład z ćwiczeniami na których uczestnicy poznają podstawowe receptory stóp oraz jak ich masaż może poprawić kondycję psychofizyczną.

Warsztaty tematyczne poprowadzi Dorota Hetmańczyk-Żuchalska - coach, trener, instruktor rekreacji ruchowej z ponad 5 letnią praktyką w prowadzeniu warsztatów z jogi, refleksologii stóp jak również w konsultacjach indywidualnych w zakresie wspierania w rozwoju celów osobistych.

Planowany  termin rozpoczęcia zajęć: 18.09.2017 r. Regulamin uczestnictwa w zajęciach oraz cennik dostępne będą od 11.09 na stronie internetowej www.ck.gdow.pl oraz w siedzibie CK, a także w obiektach zewnętrznych, w których CK prowadzi swoją działalność. Od 15.09 na stronie internetowej dostępny będzie również plan zajęć.

Pełna oferta CK na plakacie:

 

 

Comments are closed.