Zapraszamy na wernisaż Państwa Tylków

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Centrum Kultury w Gdowie na wernisaż wystawy prac Państwa Zofii i Andrzeja Tylków ‘’Zawsze Przy Mnie Bądź IV’’.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Zebrani będą mogli wysłuchać światowych przebojów zagranych na Fletni Pana w wykonaniu artysty-muzyka Pana Janusza Gajca. Po obejrzeniu wystawy będzie możliwość rozmowy z bohaterami wieczoru- Panią Zofią i Panem Andrzejem Tylkami.

Zofia Tylek- absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracowała w szkole oraz w Instytucie Języka Polskiego Akademii Nauk.

Andrzej Tylek- absolwent wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej był pracownikiem naukowym  Akademii Górniczo- Hutniczej, obecnie zajmuje się pracą artystyczną.

Ich obrazy malowane są farbami akrylowymi na drewnie, z wykorzystaniem autorskich technik "postarzających". Deski wykonane są z dębu i buku, czasami olchy. Zostają odpowiednio obrobione i wzmocnione. Wykonywane są również rzeźbienia i porzeźbienia, które korespondują z obrazem. Artyści wykorzystują w swoich pracach układ słoi, oraz naturalne pęknięcia drzewa, poprzez wkomponowanie ich w obraz, wydobywają jednocześnie ich urok. Do postarzenia obrazów wykorzystywany jest różny gradient prędkości schnięcia co najmniej dwóch rodzajów żywic. Efekt  ten został uzyskany dzięki wielokrotnym próbom i stanowi wypracowaną  samodzielnie  przez autorów technikę, dzięki której prace uzyskują wygląd i fakturę zabytkowych obrazów.