Żegnamy Księdza Proboszcza Parafii pw. Narodzenia NMP w Gdowie śp. Stanisława Bętkowskiego

Ks. Proboszcz Parafii pw. Narodzenie NMP w Gdowie Stanisław Bętkowski zmarł 28 lipca br. W dniu wczorajszym w kościele parafialnym w Gdowie odbyła się Msza Święta w intencji zmarłego, w której uczestniczyli duchowni, rodzina zmarłego, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni parafianie.

Dziś w Zakliczynie koło Myślenic w parafii Wszystkich Świętych o godzinie 14-tej odbędzie się Msza Święta Pogrzebowa po której nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny. Transmisja z uroczystości pogrzebowych będzie dostępna na kanale you tube (link do tramsmisji).

Zapamiętamy go jako niezwykle otwartego, serdecznego i życzliwego kapłana. W niezmierzonej ilości dobra jakie uczynił będąc naszym proboszczem nie szukał zaszczytów, honorów, stronił od pochwał. Był przy tym człowiekiem wielkiej cierpliwości i pokory- tak wspominał zmarłego proboszcza Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas w czasie wczorajszej Mszy Świętej- Czcigodny Księże Proboszczu za wszystko co uczyniłeś dla naszej wspólnoty parafialnej serdecznie Ci dziękujemy- mówił gospodarz gminy.

Centrum Kultury niejednokrotnie podejmowało współpracę z gdowską parafią, zawsze mogliśmy liczyć na przychylność księdza proboszcza i wsparcie dla wspólnie podejmowanych działań. Ostania nasza rozmowa dotyczyła organizacji konkursu na Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej, który zaplanowany jest na Święto Matki Boskiej Zielnej. W poniedziałek, 3 sierpnia, mieliśmy zdzwonić się, aby ustalić szczegóły. Nie zdążyliśmy.... Księże Proboszczu pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

zdj. wyróżniające: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej