“Zawsze przy mnie bądź…” – wernisaż wystawy Państwa Zofii i Andrzeja Tylków

W sobotę w Centrum Kultury w Gdowie odbył się wernisaż wystawy prac Państwa Zofii i Andrzeja Tylków zatytułowanej „Zawsze Przy Mnie Bądź IV’’.

Na wstępie pani Dyrektor CK powitała gości i zaprosiła na niecodzienny koncert pana Janusza Gajca – artysty, który od ponad 20 lat jako jeden z nielicznych muzyków w Polsce gra na Fletni Pana. Światowe przeboje w wykonaniu pana Janusza wprawiły w zachwyt licznie zgromadzoną w tym dniu publiczność, która dawała temu wyraz nagradzając artystę gromkimi brawami wielokrotnie podczas trwania koncertu.

Następnie na scenę zostali zaproszeni bohaterowie sobotniego wernisażu, Państwo Zofia i Andrzej Tylek. Na co dzień są mieszkańcami Winiar, pani Zofia maluje na szkle, płótnie i drewnie, pan Andrzej rzeźbi w kamieniu, soli i drewnie. Oboje tworzą doskonale uzupełniający się tandem artystyczny.

Obrazy zaprezentowane na wystawie przedstawiają głównie anioły. Prace malowane są farbami akrylowymi, z wykorzystaniem autorskich technik "postarzających" na deskach wykonanych z dębu i buku, czasami olchy. Wykonywane są również rzeźbienia i porzeźbienia, które korespondują z obrazem. W pracach widoczny jest układ słoi, oraz naturalne pęknięcia drzewa.

Serdecznie zapraszamy na wystawę do Centrum Kultury w Gdowie.