ZAKOŃCZYŁY SIĘ DNI SPORTU W GDOWIE

W dniach 8-9 czerwca odbyły się w Gdowie pierwsze Dni Sportu. W sobotę rozegrany został I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Brylanty z Gdowa", którego organizatorem był klub sportowy Gdovia Gdów. Turniej rozpoczął się od barwnego i  bardzo głośnego, bo z bębnami, okrzykami i muzyką, przemarszu ulicami Gdowa. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia (zobacz tutaj- turniej;  przemarsz)

W niedzielę na Błoniach na Zarabiu odbył się Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Od godziny 12.00 na strefach rekreacyjnych odbywały się rozgrywki w siatkówce plażowej, można było pograć w badmintona, poćwiczyć podstawowe elementy teakwondo z instruktorem Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime. Chętni wzięli udział w treningu na siłowni plenerowej poprowadzonym przez instruktorów Jodo-Gym. Dla najmłodszych Gdovia Gdów przygotowała gry i zabawy z piłką nożną.

Po godzinie 14-tej Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie oficjalnie otworzyła tegoroczny Piknik. Jak zawsze byli z nami studenci oraz pracownicy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pielęgniarki i przedstawiciele z Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. W mobilnych gabinetach lekarskich przeprowadzano m.in: pomiar cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, sprawdzano tętno czy przypominano o profilaktyce raka piersi i jąder. W spirobusie można było zmierzyć pojemność płuc oraz przepływ powietrza w płucach i oskrzelach.

Na scenie zaprezentowały się Cheerleaderki trenujące na co dzień w Gminnej Hali Sportowej, zespół GG Crew z Jodo Gym oraz tancerki Dane Omnia. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce. Rodziny mogły wziąć udział w Marszu po Zdrowie, I Przejeździe Rowerowym oraz w Rodzinnej Olimpiadzie Sportowej. Za udział w tych "konkurencjach" rodziny zdobywały punkty w turnieju  "Rodzina na medal".

Także popołudniu była szansa na aktywność fizyczną pod okiem instruktorów: Rafał Baca Szaflarski ze swoimi podopiecznymi z klubu sportowego Baca K1 Gdów zapraszał na trening kickboxingu, siłownia Jodo-Gym przygotowała konkurencje sportowe, z zawodnikami UKS Gryf Gdów można było rozegrać mecz tenisa stołowego a Jolanta Jarosz "Fit Lady" poprowadziła otwarty trening fitness. Można było zasięgnąć porad ekodoradcy Gminy Gdów oraz przedstawicieli firmy oferującą Dietę Cambridge. Panie z KGW Gdów przygotowały naturalne specjały, były też lody i kiełbaski z grila.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród dla uczestników Pikniku ufundowanych przez sponsorów: biuro podróży z Gdowa Travelshops, firmę Eterica Polska, siłownię Jodo Gym oraz firmę Orange Art. Tradycyjnie jedna osoba wyjechała z Pikniku nowym rowerem, ufundowanym przez Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa.

W ramach Pikniku Zdrowia wolontariusze z Centrum Wolontariatu z Podolan przeprowadził Dzień Dawcy Szpiku. Udało się zarejestrować 25 osób do bazy DKMS.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, patronat medialny - Głos Seniora- Ogólnopolska Karta Seniora,i portal Mój Gdów.
Centrum Kultury serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu Pikniku Zdrowia i Aktywności Fizycznej Pracownikom ZGK w Gdowie, OSP w Pierzchowie oraz KGW z Gdowa. Podziękowania kierujemy również dla pani Marty Stasiak za przeprowadzenie turnieju siatkówki plażowej na nowych strefach rekreacyjnych.

Piknik Zdrowia w obiektywie Artura Kasprzyka:

Fotorelacja w obiektywie CK:

Pełna fotorelacja na naszym FB: zobacz tutaj

Comments are closed.