Zakończenie wakacji na sportowo

Dziś w Gminnej Hali Sportowej odbyły się ostatnie zajęcia w ramach wakacji na sportowo z Centrum Kultury. W poniedziałek i we wtorek dzieci poznawały tajniki piłki ręcznej i nożnej (zobacz tutaj).

W czwartek i piątek przyszedł czas na kolejne gry zespołowe: siatkówkę i koszykówkę. Zajęcia poprowadzili trenerzy z klubu Radwan Sport: Pani Karolina Radwan- siatkarka Wisły Kraków oraz Pan Grzegorz Radwan, były reprezentant Polski w koszykówce. Zajęcia rozpoczynały się od rozmowy na temat danej dyscypliny, zasad gry, reprezentacji i drużyn, a następnie dzieci ćwiczyły poszczególne elementy gry, aby na koniec spróbować rozegrać mecz.

Każdego dnia uczestnicy zajęć zdobywali punkty w przygotowanych testach, które na koniec zsumowano i w ten sposób wyłoniono najlepszych sportowców. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek, a zwycięzcy także nagrody, które wspólnie z trenerami wręczyła Pani Dyrektor Centrum Kultury.

Zwycięzcy poszczególnych testów:
Test szybkościowy: Miłosz Łakomy
Test sprawnościowy: Milena Bzdyl
Test piłka ręczna: Franciszek Liszka
Test piłka nożna: Tymon Woźniak
Test siatkówka: Bartosz Malczewski
Test koszykówka: Filip Daniel
Ogólna punktacja wszystkich testów:
1 miejsce :  Bartosz Malczewski  108 punktów
2 miejsce ex aequo :  Filip Daniel i Franciszek Liszka  96 punktów

Wakacyjne zajęcia w Gminnej Hali Sportowej są zapowiedzią nowych zajęć sportowych, które znajdą się w ofercie kulturalnej i sportowo - rekreacyjnej Centrum Kultury w Gdowie na sezon 2019/2020.