Zajęcia artystyczne na wakacjach

W ramach programu wakacyjnego w Centrum Kultury odbyły się warsztaty artystyczne. Pierwsze z niech dotyczyły ceramiki i rozpoczęły się od krótkiej prezentacji przybliżającej dzieciom poruszaną tematykę. W ramach pracy praktycznej uczestnicy mieli za zadanie wykonać ażurowe miski z gliny samoutwardzalnej metodą turlania wałeczków. Miski wyszły bardzo pięknie! Dzieci dowiedziały się również jak przeprowadzić prace archeologiczne, aby ze znalezionych w wykopalisku elementów starożytnych sporządzić replikę miski.

Podczas kolejnych warsztatów Centrum Kultury przeobraziło się w małą ”Mydlarnię”. Dzieci otrzymały kolorowe mydlane placki, z których zwinęły i powycinały pachnące ananasem mydlane roladki. Mydełka były wykonane również przez roztapianie i barwienie masy glicerynowej i wylewanie do foremek. Pomysłów nie było końca. Mali artyści zatapiali w mydełkach koraliki, cekiny, kwiaty i swoje ulubione małe zabawki. Każde dzieło wspaniale pachniało różą lub lawendą. Dzieci pięknie zapakowały swoje artystyczne dzieła i zapewne wręczyły swoim bliskim.