Za nami finał VII Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

28 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury zabrzmiały utwory autorstwa Andrzeja Zielińskiego. Przypomnijmy, że założyciel zespołu "Skaldowie" urodził się w Gdowie, a od roku 2010 jest jego Honorowym Obywatelem. Od siedmiu lat w Centrum Kultury odbywa się festiwal jego piosenek. Tegorocznym zmaganiom przyglądało się Jury w składzie: Andrzej Zieliński - Przewodniczący, Jacek Zieliński- muzyk, współtwórca Skaldów i Janusz Gajec – muzyk, instrumentalista, mieszkaniec gminy Gdów. Jury oraz zgromadzona publiczność wysłuchała ośmiu utworów konkursowych: sześć piosenek wykonanych przez solistów, jeden duet i jeden zespół.

I miejsce zajęła Gabriela Fortuna z piosenką "Dobranoc Panowie", II miejsce  przypadło Justynie Dubiel, a III miejsce otrzymał zespół Niebieski Tramwaj.

Zwycięzcy z rąk Przewodniczącego Jury otrzymali pamiątkowe statuetki króliczka  a wszyscy uczestnicy dyplomy. Niemałą niespodzianką dla Gabrysi było zaproszenie na koncert Skaldów, w czasie którego zaśpiewa z nimi nagrodzoną w Gdowie piosenkę.

Ponieważ festiwal odbywa się w okolicach Andrzejek, nie obyło się bez życzeń imieninowych, które w imieniu Organizatorów złożył Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas. Na zakończenie bracia Zielińscy wraz z uczestnikami konkursu zaśpiewali wspólnie "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" oraz "Z kopyta kulig rwie".
Tegoroczną galę finałową poprowadzili: Wacław Krupiński – krakowski dziennikarz oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie - Wioleta Chmiela.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy kolejnych sukcesów festiwalowych.