XI Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty

28 marca  2018 roku, w Centrum Kultury w Gdowie miało miejsce rozstrzygnięcie XI Konkursu na najpiękniejszą: pisankę, kartkę, stroik i baranka wielkanocnego. Uroczystość rozdania dyplomów i wręczenia nagród uświetnił występ działającego pod patronatem Centrum Kultury w Gdowie zespołu "Mali Gdowianie" pod kierownictwem pani Elżbiety Wróbel oraz pani Joanny Marczewskiej.

Jury obradowało w  składzie: pani Wioleta Chmiela – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, pani Monika Misztal pracownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach, pani Elżbieta Matuszyk- dyrektor Biblioteki Publicznej w Gdowie i pani Magdalena Wydrych florystka, właścicielka kwiaciarni „Lawenda” w Gdowie.

Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac. Zostało ocenionych: 104 stroiki, 20 baranków, 144 kartki i 130 pisanek. Tegoroczne prace wyróżniały się pomysłowością wykonania i różnorodnością użytych materiałów.

Po raz pierwszy zaproponowano uczestnikom wykonanie świątecznego baranka. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę ponieważ wszystkie baranki były bardzo ładne. Przeważnie wykonane z miękkich materiałów takich jak włóczki, waciki, patyczki kosmetyczne i różne miękkie włókna, ale także masa solna, makaron muszelki, który udawał skręty i mnóstwo drobiazgów tworzących oczy, rogi, ogonki i noski.

Pojawił się też motyw ekologiczny czyli wykorzystanie surowców wtórnych takich jak wytłoczki na jajka, plastikowe kapsułki z jajek niespodzianek. Oprócz tego oczywiście rzeżucha, bukszpan i mnóstwo wiosennych akcentów.

Przyznano następujące nagrody:

W konkursie na najpiękniejszą pisankę

Wyróżnienia otrzymali: Kamila Mikuła – Gdów, Maja Bodura – CK Gdów, Kamila Jankowicz CK Gdów, Julia Polak

3 miejsce – Alicja Kwapiszewska CK Gdów, Amelia Sujak CK Gdów

2 miejsce – Weronika Ładyga – Marszowice

1 miejsce – Patrycja Kulma – Niegowić

W konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Wyróżnienia otrzymali: Maria Król - CK Gdów, Aleksandra Czubek – CK Gdów, Małgorzata Obrał - CK Gdów, Wiktoria Kowalska – Bilczyce

3 miejsce – Magdalena Stopa – Zręczyce, Zuzanna Mosur – CK Gdów

2 miejsce –  Weronika Makowska – Gdów

1 miejsce – Oliwia Dobosz – Zręczyce

W konkursie na najpiękniejszy stroik