Wyniki 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego- etap gminny

Do udziału w tegorocznym konkursie, który odbył się w Centrum Kultury w Gdowie zgłosiło się 66 uczestników ze szkół podstawowych gminy Gdów. Do rywalizacji w turnieju recytatorskim przystąpiło 59 uczniów, w turnieju wywiedzione ze słowa zaprezentowały się 4 osoby a w poezji śpiewanej- 3 osoby.

Przygotowane prezentacje oceniało Jury w składzie: dr Alina Chechelska-Płoskonka-Przewodnicząca Jury– aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, wykładowca w szkole aktorskiej, Elżbieta Matuszyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie oraz Beata Przybylska – animator kultury, muzyk, wiceprezes Fundacji Teatralnej.

Po wysłuchaniu uczestniku Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas 0-III

I  miejsce        Karolina Filipiak

II miejsce        Nikola Pijanowska

III miejsce       Lena Augustyn

Wyróżnienia: Iga Natanek, Anna Kicka, Eliza Burek

Kategoria klas IV - VI

I  miejsce        Liliana Chanek,

Julia Filipiak

II miejsce        Jan Hurkała

III miejsce       Jakub Midura

Wyróżnienia: Rita Nowak, Maria Stachel

Kategoria klas VII i Gimnazjum i  Szkoły średnie

I  miejsce        Elżbieta Seweryn

II miejsce        Patryk Łabuda, Magdalena Mrożek

Wyróżnienia: Wiktoria Tuleja, Jacek Markot

Kategoria "Wywiedzione ze słowa":

I miejsce       Faustyna Zagórska

Wyróżnienie: Gabriela Górka

Kategoria  "Poezja śpiewana"

I miejsce      Paweł Szostak

Do etapu powiatowego decyzją Jury zakwalifikowali się:

Karolina Filipiak, Nikola Pijanowska, Liliana Chanek, Julia Filipiak, Jan Hurkała, Elżbieta Seweryn, Patryk Łabuda,Magdalena Mrożek,  Faustyna Zagórska, Paweł Szostak

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Jurorów dyplomy za udział, a zwycięzcy nagrody.
Podziękowania skierowane zostały również do nauczycieli i dyrektorów, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Nominowanym życzymy udanych prezentacji podczas zmagań powiatowych 64. OKR.