Wyjątkowy wieczór z przebojami zespołu “Dżem”

W środę, 8 listopada Teatr Śląski z Katowic zabrał nas w podróż do czasów, w których  królował zespół Dżem. O godzinie 19.00 w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie rozbrzmiały takie  hity  jak ,,List do M.”, ,,Czerwony jak cegła” czy ,,Whisky”, a licznie zgromadzona publiczność miała wyjątkową okazję być świadkiem niezwykłej teatralno-muzycznej  opowieści o życiu  legendy polskiej muzyki, lidera zespołu Ryśka Riedla w spektaklu pt. ,, Skazany na Bluesa” w reżyserii  Arkadiusza Jakubika. W roli głównej zobaczyliśmy świetnego muzyka i aktora Macieja Lipinę, wokalistę zespołu  ,,Ścigani”, a odtwórczynią jednej z głównych ról była wieloletnia aktorka Teatru Śląskiego, gdowianka z pochodzenia Pani Alina Chechelska - Płoskonka. Piękna scenografia, poruszająca fabuła spektaklu, muzyka na żywo to wszystko sprawiło, że  występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem gdowskiej publiczności, która ,,Sen o Victorii” na finał  zaśpiewała już wspólnie  z artystami. Gdów aktorów i muzyków Teatru Śląskiego żegnał gromkimi owacjami na stojąco. Artyści jeszcze długo po zakończeniu spektaklu fotografowali się z fanami rozdając autografy.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.
Patronat medialny objęli: Telewizja Kraków, Radio Plus, portal Koncertomania, a także portale lokalne: Moja Bochnia i Mój Gdów.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy realizacji wydarzenia OSP w Gdowie oraz za wsparcie w promocji wydarzenia: Województwu Małopolskiemu, Powiatowi Wielickiemu, gminom: Dobczyce, Żegocina, Trzciana, Lipnica Murowana, Kłaj, Łapanów, Wiśniowa, Raciechowice  a także Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnemu „Solne Miasto” oraz firmom: Trokos, Krakowski Bank Spółdzielczy, Małopolski Bank Spółdzielczy, Rol-Bud Materiały Budowlane Bachula z Łapanowa. Dziękujemy również za wsparcie firmie Omen Piotr Zabdyr.

Fot. Piotr Sionko