Wakacyjna wizyta w wiosce indiańskiej

Drugi tydzień wakacji z Centrum Kultury dzieci rozpoczęły od wyjazdu do wioski indiańskiej. Na miejscu pani przewodnik oprowadziła wycieczkę po wiosce oraz zapoznała z elementami kultury indiańskiej. Opowiedziała kilka ciekawostek dotyczących wnętrza tipi, powstawania pióropuszy, wizytówki indiańskiej oraz narzędzi służących do walki. Następnie uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni na gry i zabawy w terenie. Nie zabrakło również warsztatów tworzenia amuletów poprzedzonych krótką opowieścią na temat ich powstania. Na zakończenie każdy mógł skosztować indiańskich bułeczek oraz zakupić pamiątki m.in. łapacze snów, bumerangi, łuki.
Kolejne dni dzieci spędzą w krakowskim GOkidz oraz na pełnym atrakcji gdowskim Zarabiu, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne, gry i zabawy terenowe i ognisko.