Widowisko Kolędowe z udziałem Kunic, Winiar i Czyżowa

W niedzielę, 19 stycznia licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć i poznać grupy kolędnicze z Kunic, Winiar i Czyżowa, które zaprezentowały najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz inscenizacje jasełkowe podczas widowiska kolędowego w Centrum Kultury w Gdowie.

Jako pierwsza wystąpiła Grupa Kolędnicza z Kunic, która działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Od ponad 20 lat bierze udział w tradycyjnej kolędzie. Wraz ze strażakami często kolędują panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. W ich repertuarze znajduje się wiele kolęd i pastorałek. Kolędują nie tylko w Kunicach, ale także na różnych uroczystościach i spotkaniach organizowanych w gminie Gdów.

Następnie na scenie pojawili się kolędnicy z Winiar. Grupa działa od 2010 roku. Skład grupy tworzą panie z KGW, dzieci i młodzież z Winiar, druhowie OSP w Winiarach oraz Rada Sołecka.

Na zakończenie widzowie mogli podziwiać grupę śpiewaczą z Czyżowa, którą tworzą członkowie gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zrzesza osoby zamieszkałe w Czyżowie, Brzeziu, Szczytnikach i Świątnikach. Grupa aktywnie działa od września 2015 roku.

W podziękowaniu za udział w tegorocznym widowisku kolędowym każda z grup otrzymała z rąk Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie dyplom, pamiątkowego anioła oraz słodkości.

Pełna fotogaleria:zobacz tutaj