Warsztaty plastyczne w ramach programu “Mistrz i uczeń”

3 lutego o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach warsztatów plastycznych, które poprowadziła pani dr hab. Małgorzata Buczek-Śledzińska, prof. ASP w Krakowie oraz pani mgr Lidia Grabowska. Panie zapoznały uczestników z programem, w ramach którego jako „Mistrz i uczeń” prowadzą warsztaty w wybranych miejscowościach województwa małopolskiego. Warsztaty polegają na zapoznaniu się ze sztuką czerpania papieru i tworzeniu pracy artystycznej w oparciu o papier czerpany. Podczas drugiego spotkania, które będzie miało miejsce w piątek 7 lutego, na bazie już wykonanych pięknych bardzo kolorowych arkuszy, powstaną prace inspirowane sztuką Stanisława Wyspiańskiego, wystawa i dokumentacja wspólnej pracy. W warsztatach uczestniczą dzieci, artystycznie utalentowana młodzież z naszej gminy – obecnie uczniowie szkół artystycznych, a także członkowie grupy Gdów - Art. Pomysł wspólnej pracy starszego i młodszego pokolenia jest bardzo inspirujący dla wszystkich, a artystyczne działania przebiegają w miłej i twórczej atmosferze.

A my już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy, która odbędzie się 15 lutego o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie i  prezentować będzie prace Pań prowadzących warsztaty oraz ich uczestników.
O kolejnych działaniach w ramach programu będziemy informować na bieżąco.