Utwory Stanisława Moniuszki zabrzmiały w Centrum Kultury

W środę, 4 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się koncert pt: "Hej, zagrajcie siarczyście". Wydarzenie to zorganizowała Publiczna Szkoła Muzyczna I st.   w Gdowie na zakończenie obchodów Roku Moniuszkowskiego.

W pierwszej części koncertu zebrana publiczność wysłuchała wybranych pieśni i ballad kompozytora w wykonaniu sopranistki Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej i barytona Macieja Michalika przy akompaniamencie Anny Huszczo. Pieśń "Kum i kuma" wykonał Chór PSM pod kierunkiem p. Elżbiety Gawryszewskiej.

Nie lada zaskoczeniem dla publiczności było pojawienie się na scenie samego Stanisława Moniuszki, który przedstawił swój życiorys oraz opowiedział o swoich kompozycjach. W tej części spotkania usłyszeliśmy m.in arię Miecznika ze "Strasznego dworu", arię Stanisława z "Verbum nobile",  dumkę Zosi z opery "Flis" oraz arię z opery "Hrabina".

Tego dnia poznaliśmy laureatów szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki oraz konkursu plastycznego – "M jak ...Moniuszko!". Nagrodzone prace można było oglądać na scenie CK, a teraz podziwiać je można w siedzibie szkoły muzycznej.

Koncert zakończył uroczysty polonez artystów i publiczności.