Artystycznie i bajecznie kolorowo na feriach w Centrum Kultury

Podczas ferii w Centrum Kultury członkowie grupy Gdów-Art. zaprosili dzieci na nietypowe warsztaty. Było projektowanie mody z Angeliką Czyrnek i Sonią Jelonek, konserwacja dzieł sztuki z Żanetą Bzdyl oraz Angeliką Halotą oraz haftowanie z Henryką Poniewierską.

Podczas zajęć projektowania mody kreatywność dosłownie eksplodowała. Dzieci obejrzały katalogi, rysunki projektantek, prezentację i później same wykonywały projekty stroi ze skrawków materiału, wykorzystując sylwetki – szablony. Następnie wykonały „Mood Board” czyli tablicę inspiracji do kolekcji wiosennej i przeniosły swoje projekty na kolorową planszę. Warto wspomnieć, że zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział blisko 50 dzieci, kolejno w dwóch grupach.

W pracowni dzieł sztuki uczestnicy ferii wykonywali własnoręcznie formy z plasteliny, odlewali gips, a następnie powstałe prace złocili szlagmetalem. Powstawały piękne serca, które zapewne stały się wyjątkowym prezentem dla babci i dziadka z okazji ich święta. Na warsztatach powstawały również inne piękne obrazy.

Przygoda z igło i nitką była nie lada wyzwaniem. Na warsztatach z panią Henryką Poniewierską dzieci wycinały z materiału serduszka i uczyły się profesjonalnie naszywać cekiny. Powstawały bajecznie kolorowe prace.

Serdecznie dziękujemy naszym Artystkom za kreatywność, profesjonalne przygotowanie i czas poświęcony na prowadzenie zajęć podczas ferii w Centrum Kultury.