ŚZG: Dzieci też świętowały

Święto Ziemi Gdowskiej to wydarzenie przygotowywane dla wszystkich mieszkańców gminy Gdów oraz gości. W związku z tym nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Obok lunaparku, w którym zarówno dzieci jak i starsi mogli bawić się przez dwa dni, przygotowano warsztaty plastyczne, Wioskę Indiańską i wielkie Tulinkowe show.

Wraz z rozpoczęciem imprezy, w sobotę rozpoczęły się warsztaty artystyczne przygotowane przez Centrum Kultury w Gdowie.  Chętne dzieci pod okiem instruktora przygotowywały piękne, kolorowe wianki oraz naszyjniki Lei.  W tej radosnej twórczości wykorzystywano różne materiały plastyczne takie jak butelki PET, papier, filc, plastik. Dzieci wycinały, sklejały i komponowały. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali upominki od firmy Empol.

Niedziela rozpoczęła się od spotkania z pluszowymi gwiazdami telewizji - Tulinkami. Ciaputek, Tulinka i Czaruś  jeżdżą po Świecie, aby tulić się do dzieci i śpiewać razem z nimi.  Nie inaczej było w Gdowie.  Ponieważ legenda głosi, że kto się przytuli do śpiewających pluszaków będzie miał szczęście przez całe życie, chętnych na przytulasy nie brakowało. Dzieciaki (i rodzice też:))  razem z Tulinkami chętnie śpiewali, tańczyli i brali udział w konkursach z nagrodami. Po koncercie każdy miał szansę na pamiątkowe zdjęcie.

Także w niedzielę, na najmłodszych czekały liczne atrakcje w Wiosce Indiańskiej. Dzieci wykonywały pióropusze indiańskie, przystrajały się w barwy wojenne, uczyły się tropić ślady, a także sprawdzały swe umiejętności, rzucając szyszkami do celu. Ponadto na dzieci czekało balonowe ZOO, przeciąganie liny, gra Limbo i zabawy z chustą animacyjną. Można tez było spotkać Myszkę Minnie.

To nie koniec atrakcji dla najmłodszych na Zarabiu, już dziś zapraszamy wszystkie dzieci do "Kina pod gwiazdami". W niedzielę 18 sierpnia o godz. 20.00 wyświetlony zostanie film animowany "Mała Wielka Stopa".

fot. Piotr Sionko

 

fot. CK i FB: Akcja Animacja

Comments are closed.