Spotkanie Noworoczne z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020 r. w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie po raz drugi odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie gospodarza Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa licznie odpowiedzieli mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Tegoroczny program artystyczny składał się z trzech części, w pierwszej usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy w wykonaniu grup działających pod patronatem Centrum Kultury w Gdowie: Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, chórów: Tutte le Corde, Serenada oraz Zespołu Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce”, który wystąpił w towarzystwie „Kapeli Zręczyckiej”. W kolejnej części Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas zaprezentował i omówił najważniejsze wydarzenia roku 2019, a następnie rozpoczęła się część karnawałowa. Podczas niej zaprezentowali się laureaci Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego z 2018 i z 2019 roku. Wystąpiła Gabriela Fortuna oraz Podopieczni Fundacji Wspierania Kultury „Młode Talenty”. Publiczność usłyszała największe przeboje „Abby” w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów.

Podobnie jak w roku poprzednim Noworocznemu Spotkaniu przyświecał szczytny cel.  Wolontariusze zbierali środki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w hali sportowej mieścił się gdowski sztab. W całej akcji brało udział ok. 80 Wolontariuszy z Gdowa, Sobolowa i Łapanowa. Dzięki ich zaangażowaniu oraz przy współpracy z Automobilklub Galicyjski Tor Podolany- Mała Finlandia udało się zebrać rekordową ilość środków, wynoszącą 74 806,30 zł ( 30 013,78 zebrano w czasie akcji Rajdowa WOŚP).

Wójt Gminy Gdów podziękował wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i pracę, Centrum Kultury za przygotowanie części artystycznej, a organizacjom pozarządowym za włączenie się w przygotowanie poczęstunku. Następnie wszyscy zgromadzeni na scenie wspólnie z Gospodarzem tegorocznego wydarzenia złożyli uczestnikom spotkania życzenia noworoczne.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewano piosenkę „Happy New Year”, a w hali sportowej zabłysło „Światełko do Nieba”.

fot. A. Kasprzyk