Spotkanie grupy artystycznej Gdów-Art

Po kilku miesiącach przerwy grupa artystyczna Gdów- Art postanowiła się spotkać. Zebranie miało miejsce w Centrum Kultury w Gdowie 12 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00. Grupa trochę zmieniła swoje oblicze: jedna pani została mamą – serdecznie gratulujemy, inna pani wyprowadziła się do Warszawy gdzie nas godnie reprezentuje na forum artystycznym. Mamy też w grupie nowe osoby są to panie Agnieszka i Małgosia, które już zdążyły zaprezentować swoje prace na naszej stronie. Obecna na spotkaniu część grupy postanowiła zrobić mały remanent i zobaczyć co zostało z planów na 2020 rok: co jeszcze można zrealizować, a co niestety się zdezaktualizowało lub nie jest możliwe do zrobienia ze względu na koronawirus i ograniczenia, które z sobą przyniósł.

Na początku roku zostały zarezerwowane terminy na wystawy dla grupy. Pierwszy termin uległ zmianie i wystawa w Starej Dzwonnicy w Nowym Wiśniczu zamiast w czerwcu odbędzie się we wrześniu. Będziemy tam wystawiać i sprzedawać swoje prace. Podczas wernisażu wystąpi Janusz Gajec. Planowaliśmy także wystawę w MOKiR w Dobczycach.  Wstępnie termin został zarezerwowany na październik. W czasie wernisażu planowany jest występ chóru Tutte le Corde. Mamy nadzieję, że naszych planów nie pokrzyżuje sytuacja epidemiczna.

Ponadto na ten rok były także zaplanowane wyjazdy na plener i na warsztaty, które z przyczyn pandemii zostały przesunięte, ale w niedługim czasie i trochę zmienionej formie się odbędą.  Trochę planów zatem udało się ocalić co stwierdzono podczas ostatniego zebrania, a o ich realizacji będziemy informować na bieżąco. Postaramy się pracować na tyle na ile pozwoli nam obecna sytuacja.  Zapraszamy do grupy i do wspólnego twórczego działania.