“Serenada” w Centrum Kultury czyli Kury i Kogut kontra sprytny Lis

31 maja w sali widowiskowej gdowskiego Centrum Kultury wystąpiła grupa teatralna DRAMA ART z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl Serenada według Sławomira Mrożka bawiąc publiczność brawurową grą, za którą otrzymali zbiorową nagrodę aktorską i I nagrodę w I Spotkaniach Teatralnych Rampa Komediowa 2019, które odbyły się 23 maja 2019 roku w Centrum Kultury w Gdowie.

Młodzi i bardzo zdolni aktorzy to: Maciej Baran – Lis, Piotr Szwed – Kogut oraz Zuzanna Kural, Natalia Urbanik, Wiktoria Okas i Laura Olbryś jako Kury. Reżyserem spektaklu oraz autorem kostiumów i scenografii jest Edyta Trojańska – Urbanik. Artystów oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się nauczyciele i rodzice aktorów, a także studenci gdowskiego UTW i miłośnicy sztuki teatralnej. Wszyscy zgodnie uznali, że to był bardzo miły i kulturalny wieczór.