Drugi tydzień ferii z Centrum Kultury

W poniedziałek 3 lutego w Centrum Kultury odbyły się warsztaty złocenia. Uczestnicy ferii pod okiem artystek z grupy „Gdów-Art” tworzyli różne kompozycje na kartce papieru, które później były złocone lub srebrzone. Technikę złocenia sprawdzali również na drewnie. Po warsztatach dzieci udały się do pobliskiej kręgielni, gdzie czekał na nich drużynowy turniej gry w kręgle. W przerwie między kolejnymi rozgrywkami przygotowano poczęstunek.
We wtorek dzieci udały się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka, gdzie poznały historię tego tradycyjnego krakowskiego wypieku, dowiedziały się skąd pochodzi jego nazwa, z jakich składników jest wypiekany oraz jak poznać tego prawdziwego, krakowskiego.  Poznały również proces produkcji, a najatrakcyjniejszą częścią było tworzenie i wypiekanie własnego obwarzanka. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom "Czeladnika Obwarzankowego". Po warsztatach dzieci udały się na poczęstunek.