Przedświąteczne zakupy na kiermaszu w Gdowie

To już ostatni dzwonek na przedświąteczne zakupy. Nie dziwi więc fakt, że podczas sobotniego Kiermaszu w Gdowie mieszkańcy oblegali stragany ustawione na placu przed Urzędem Gminy. Największym powodzeniem cieszyły się palmy wielkanocne, które można było zarówno zakupić jak i wykonać samemu na warsztatach przygotowanych przez Centrum Kultury w Gdowie. Z wielką chęcią mieszkańcy kupowali również wiejskie chleby, wędliny, jaja, ciasta i babki wielkanocne. Można było zaopatrzyć się również w śledziki, buraczki, chrzan, serwatkę oraz zakwas. Swoje tradycyjne produkty prezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bilczyc, Zagórzan, Niżowej, Fałkowic, Wieńca, Cichawy i Niegowici.

Równie dużą uwagę przyciągnęły świąteczne artykuły dekoracyjne ręcznej roboty - kolorowe pisanki, zajączki, kurki, kartki wielkanocne, stroiki świąteczne, które przygotowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz upominki Artystów Gdów-Art.

Miody, świece z wosku, syropy lawendowe oraz serwetki wykonywane na szydełku można było zakupić na stoisku gdowskiego Koła Pszczelarzy oraz „Lawendowego Zacisza” z Fałkowic.
Niezmiennym powodzeniem cieszyła się świąteczna chrzanówka, którą osobiście częstował Gospodarz Gminy Gdów - Zbigniew Wojas.

Podczas kiermaszu przedświątecznego Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdowie realizował zadanie pn. "Zakup strojów ludowych oraz promocja podczas imprez kulinarnych markowej żywności z terenu Gminy Gdów i obszaru LSR Dolina Raby". Zdanie realizowane  w ramach projektu grantowego pn. "Promocja tradycyjnej żywności z obszaru LGD Dolina Raby" jest współfinansowane  ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kiermasz przedświąteczny był jedną z czterech imprez promujących przez KGW z terenu Gminy Gdów markową żywność tradycyjną z terenów Doliny Raby.

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kiermaszu pracownikom ZGK w Gdowie oraz OSP z Pierzchowa.

Comments are closed.