Popołudnie z teatrem w Wiatowicach

We wtorek 18 sierpnia 2020 r do świetlicy w Wiatowicach zawitał mobilny teatr z Krakowa. Uczestnicy wydarzenia zobaczyli spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, który jest adaptacją znanej bajki braci Grimm.
Spektakl opowiada o złej macosze, która  dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza wpada w olbrzymią złość. Nakazuje myśliwemu, aby porzucił Śnieżkę w lesie. Królewna chroni się w domku krasnoludków, które przestrzegają ją przed wpuszczaniem obcych do domu. Śnieżka zapomina o przestrodze i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się Zła Macocha, która częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Królewnę ratuje książe, któremu udaje się przybyć na czas. Bajka uczy, że warto pomagać innym oraz przestrzega przed łatwowiernością.
Podczas przedstawienia aktorzy zachęcali do wspólnej zabawy, chętnych nie brakowało.

Spektakle mobilne są częścią projektu "Poznaj magię teatru" realizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie w ramach projektu Kultura Dostępna 2020, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Polski oraz Portal i gazeta "Mój Gdów".

Zobacz: Relacja na stronie Dziennika Polskiego