Polsko-Czeskie kolędowanie w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej

W minioną niedzielę po wieczornej Mszy Św. licznie zgromadzeni w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej mogli usłyszeć piękny koncert w wykonaniu: Chóru Tutte le Corde działającego pod patronatem Centrum Kultury w Gdowie, zaprzyjaźnionego czeskiego chóru z Trzyńca oraz połączonych chórów Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gdowie oraz Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieliczce, które wystąpiły w towarzystwie Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej oraz Międzyszkolnej Orkiestry Dętej. Wspaniałe występy nagradzane były gromkimi brawami. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz Stanisław Będkowski w towarzystwie Dyrektora Szkoły Muzycznej w Gdowie pana Adama Czyżowskiego wręczył podziękowania dyrygentkom pani Izabeli Szocie i pani Elżbiecie Gawryszewskiej za przygotowanie chórów. Podziękowania otrzymali również Antoni Majerski, Sandra Hejnowska oraz Jarosław Murzyn za przygotowanie orkiestr, a także pan Michal Zatopka – dyrygent chóru z Trzyńca.
To nie koniec kolędowania, w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w Sanktuarium w Gdowie będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Pro Gdovia pod dyr. Małgorzaty Bednarczyk. Polecamy ten koncert!