Podsumowanie zajęć plastycznych

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury w Gdowie, w tym roku miały zupełnie inny przebieg niż zwykle. Rozpoczęły się jesienią w tradycyjnej formie, ale w reżimie sanitarnym. Niestety po kilku spotkaniach okazało się, że mamy lockdown.  Kolejne rozpoczęcie miało już inną formę, ponieważ mogły się spotykać tylko grupy, które odbywały próby do występów. Potrzeba spowodowała, że powstały zajęcia plastyczno – teatralne, podczas których postanowiliśmy przygotować plastyczne widowisko pod tytułem „Cztery Pory Roku”, oparte na obrazie, i dźwięku. Tworzywem zostały: barwa, ruch, światło i dźwięk. Tłem stała się muzyka Antonio Vivaldiego ze zbioru koncertów pod tym samym tytułem co nasze widowisko. Przygotowania objęły: wspólne zaprojektowanie i wykonanie strojów, scenografii, a także inscenizacji. Nie było łatwo, ponieważ nasze działania znowu zostały przerwane wczesną wiosną przez pandemię. Kiedy kolejny raz zostały wznowione, wszystkiego trzeba było uczyć się od nowa. Nie wszyscy też zdecydowali się wrócić, co znacznie utrudniło pracę. Powstały cztery części przedstawienia, tak jak są cztery pory roku, opracowane przez dwie małe grupki uczestniczek. Wyniki naszej pracy właśnie zostają nagrywane i montowane w film. Dziś przedstawiamy zdjęcia z próby generalnej przedstawienia, do obejrzenia którego już dziś serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową www.ck.gdow.pl.